Hláska – (ne)závislé radniční noviny

​Na stáncích si můžete koupit červencovou Soběslavskou Hlásku. Jak je již v Soběslavi zvykem i tentokrát bez názoru opozičních zastupitelů. Před měsícem mi bylo šéfredaktorkou odmítnuto otisknutí článku, který informoval o zahájení sběru podpisů pro referendum o průmyslové zóně. To nakonec ani nevadilo, protože nejlepší reklamu referendu udělal pan starosta sám svým článkem přímo na titulní stránce Hlásky. Svůj článek jsem po měsíci stáhl, protože jeho otištění by ve chvíli kdy už jsou podpisy dávno posbírané, nemá smysl.

Do aktuálního vydání Hlásky jsem poslal jiný text, svůj názor na současnou situaci. V něm jsem upozornil na neochotu vedení města nejen přijmout názory opozice i veřejnosti, ale i se s těmi kdo nesouhlasí o takto zásadních tématech bavit. Tento článek jste si již ve stejné podobě mohli přečíst na našem webu.

A jak to dopadlo s jeho otištěním v Hlásce? Ten, kdo se vsadil, že článek nebyl otištěn, vyhrál. A důvod? Článek byl na základě rozhodnutí vydavatele zamítnut, protože “obsahuje zavádějící údaje”. Říkáte si, že je to vrchol? Dle mého názoru zdaleka ne. V e-mailové odpovědi jsem byl paní šéfredaktorkou poučen, jakým způsobem mají mé texty  v budoucnu vypadat. 

Jenže co je pravda a co jsou fakta? A jsou vyjádření vedení města taktéž pokaždé  uvedena tím, že jsou to dojmy, názory a pohledy daného autora? Nebo takto musí být označeny pouze názory těch, kdo nesouhlasí s jednou, jedinou a jasně stanovenou pravdou, předkládanou občanům Soběslavi? Byl jsem doposud přesvědčen, že pokud autor napíše text, je čtenáři zřejmé, že je to jeho pohled na danou věc. Ten tvoří jeho vhled do situace, jeho informační zdroje a jeho světonázor. Možná se pletu, názor si udělejte sami. 

Takže do příští Hlásky napíšu článek o tom, jak máme krásné město, na náměstí kvetou v květináčích žluté kytičky a všem se nám tu spolu tak krásně žije…

Poznámka na závěr: V roce 2019 proběhl nezávislý audit měsíčníku Hláska. S jeho výsledky se můžete seznámit zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..