VOLEBNÍ PROGRAM 2018 aneb PIRÁTSKÉ DESATERO

1. Transparentní hospodaření města

Jsme pro zavedení transparentních bankovních účtů města a městských organizací. Všechny obchodní smlouvy a faktury budou zveřejňovány na internetových stránkách města. Obdobně se budou zveřejňovat i smlouvy městem ovládaných organizací.

Občané tak budou moci kontrolovat, za co konkrétně se finanční prostředky města utrácejí.

2. Usnadnění přístupu k informacím

Jsme pro zveřejňování všech informací týkajících se veřejného majetku.  Občan má právo vědět, o čem se rozhoduje za jeho peníze. Prosazujeme zveřejňování zápisů z jednání rady města, výborů a komisí, a to včetně příloh.

Informovaný a angažovaný občan je největším spojencem efektivní státní správy. Umožníme každému se takovým občanem stát a zajišťovat spolu s ostatními nestranný dohled nad státní správou.

3. Podpora místní ekonomiky

Pro firmy v průmyslových zónách města musí existovat dobrá dopravní obslužnost a další infrastruktura včetně vysokorychlostního připojení k internetu. S vysokorychlostním internetem mohou přijít do města nové možnosti podnikání a potřebné pracovní příležitosti.

Podporu místního podnikání, transparentnost a otevřenost ve vztazích obce, občanů a podnikajících subjektů považujeme za základ ekonomického rozvoje obcí a regionů. Upřednostňujeme drobné lokální obchodníky před nadnárodními obchodními řetězci.

4. Využití moderních technologií

Jsme pro zavedení vysokorychlostního internetu do města a jeho distribuci nejen do okolních obcí, ale po celém městě v rámci rekonstrukcí a výstavby nových ulic. Volná wifi pro návštěvníky města například na náměstí či sportovištích je pro nás samozřejmostí.

5. Stop hazardu

Jsme pro úplný zákaz hracích automatů na území města. Ekonomický přínos do pokladny města z tohoto pochybného druhu podnikání nevyváží rozvrácené rodiny a možnost vyvolání návyku u mládeže. Městská policie by neměla nelegální herny tolerovat.

6. Sociálně přívětivé město

Klíčové jsou zejména kvalitní a všeobecně dostupné veřejné služby. Podpoříme výstavbu startovacích bytů a bytů s pečovatelskou službou pro seniory. Vytvoříme podmínky pro vysoký standart zdravotních služeb.

7. Podpora cestovního ruchu

Jsme pro vybudování cyklostezek do okolních vesnic a řešení problematiky cyklodopravy ve městě, například zavedením cyklopruhů. Využijeme výhodné polohy na břehu řeky k volnočasovým aktivitám. Jsme pro kontrolu zdrojů znečištění Lužnice. Cestovní ruch pomůže rozvoji ekonomiky v našem regionu.

8. Zodpovědné plánování rozvoje města

Jsme pro architektonické soutěže a pro vypracování nového územního plánu. Rozvoj města musí být plánován jako celek, nejlépe podle architektonické studie. Nekoncepční výstavba po malých částech, bez ohledu na okolí, může v budoucnu přinést komplikace v dopravě i v infrastruktuře.

Lidé by měli mít možnost aktivně se zapojit do projednávání otázek týkajících se územního plánování, krajiny a životního prostředí. Výsledkem by mělo být zohlednění názorů občanů v konečném návrhu.

9. Zapojení občanů do dění ve městě

Participace občanů na rozvoji města je pro nás klíčová. Vymyslete své vlastní vylepšení města. Městské komise a výbory obsadíme odborníky z řad občanů. Pořádání anket, referend a veřejných prezentací v dostatečném předstihu u klíčových otázek a zásadních investičních akcí je pro nás nedílnou součástí rozhodování Názor občanů musí být brán jako důležitá část projektu.

10. Město šetrné k životnímu prostředí

Prosazujeme šetrný přístup k městské zeleni, která je vzácná a důležitá pro život ve městě.

Vytvoříme podmínky pro zefektivnění sběru tříděného odpadu, sběrný dvůr s kompetentní obsluhou bude otevřený od pondělí do soboty. Zajistíme kontejnery s velkými otvory pro pohodlné vkládání odpadu.

Internet je naše moře,

Soběslav je naše město

Program Pirátů pro Soběslav vychází z obecného programu Pirátské strany pro komunální volby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »