Pozvánka: Koncert Jana Buriana

Čajovna a kavárna Rolnička Vás zve hned první březnový týden na další z koncertů. Zahrát a zazpívat tentokráte přijde Jan Burian.

Kdy: čtvrtek 5. března od 19.30 hodin

Kde: čajovna – kavárna Rolnička, Bezděkova 122, Soběslav

Jana Buriana znáte všichni – jako písničkáře, básníka, spisovatele, moderátora, autora dokumentárních filmů a rozhlasových pořadů, průvodce cestovatelů a nekompromisního kritika současné „kulturní velezrady“. Tak označuje systematické směřování většinové společnosti k prvoplánové zábavě, nad kterou není nutné přemýšlet, a letité zanedbávání kultury.

Pro nás je ale velmi důležité, že je také duchovním otcem volného sdružení Osamělí písničkáři. Díky jeho předvýběru můžete i vy už skoro tři roky potkávat v čajovně Rolnička velmi zajímavé hudební osobnosti, o nichž byste jinak možná neměli ani tušení. Jan Burian má na skutečnou píseň vlastně jen jeden požadavek: pravdivost. Píseň musí vzniknout z nutnosti tvořit a nesmí se ohlížet na to, jaký bude mít dopad. Písnička je zcela nezávislá na okolním světě, musíte ji napsat tak, jak vám se líbí. Podle tohoto kritéria vybírá členy Osamělých písničkářů a také tak tvoří on sám.

Pozvánka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *