Pozvánka: Koncert Jiřího Smrže a Bena Lovetta

Rádi bychom všechny pozvali na další písničkářský koncert do čajovny Rolnička. Nový rok otevře skutečná extratřída – Jiří Smrž s Benem Lovettem

Kdy: Čtvrtek 22. ledna 2015 od 19:30 hodin
Kde: Čajovna – kavárna Rolnička, Bezděkova 122, Soběslav

Jiří Smrž je velmi výrazná osobnost české folkové scény, přesto skoro neznámá. Je držitelem už druhého žánrového Anděla (2005, 2013) v kategorii folk a country, ale snad kromě Radia Proglas jeho písně éterem nezní. Nejspíš proto, že jsou moc dlouhé a nemají refrén na tom místě, kde by podle marketingových specialistů měl být, aby píseň měla potenciál stát se hitem. Je evidentní, že o toto v tvorbě Jiřího Smrže skutečně nejde. Nechce být jedním z řady víceméně stejných, nezajímá se o pravidla, která předurčují píseň k úspěšnosti, nepatří do hudebního průmyslu. Je velmi neobvyklý tím, že má co říct a taky to říká. A k tomu je básník. Zná sílu slova a v jeho písních ji můžete cítit i vy. V jeho textech jsou celé životy a jsou plné poezie. To ale neznamená jen krásu, lehkost a lásku, ale nerozlučně taky tragédii, smutek, tíhu i nenávist. To všechno je v našich životech, a proto i v poezii. Jiří Smrž ale zároveň ujišťuje o tom, že to všechno má svůj smysl. Bez ošklivosti bychom totiž jen těžko ocenili skutečnou krásu. Jiří Smrž je výjimečný a není pro každého.
Do Soběslavi přijede s výborným texaským houslistou Benem Lovettem. Pokud chcete slyšet opravdovou a pravdivou hudbu, přijďte ve čtvrtek 22. ledna v 19.30 do čajovny Rolnička. A nebojte se, jak říká Jiří Suchý: Trocha poezie nikoho nezabije!

Více informací najdete na Facebookových stránkách Koncertů v rolničce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *