Kdo jsou Piráti pro Soběslav

Piráti pro Soběslav vznikli v roce 2014 před komunálními volbami, kdy se 21 odvážlivců rozhodlo kandidovat do soběslavského zastupitelstva. Výsledek byl nakonec dvojciferný a v říjnu 2014 se dva naši členové Martin Kákona a Iveta Matějů stali zastupiteli města Soběslav.
Volební kocábka Pirátů pro Soběslav v roce 2014
Za dobu našeho působení se podařil v našem městě doslova obrovský skok v transparentnosti. Začaly být zveřejňovány zápisy z jednání zastupitelstva či začal být pořizován zvukový záznam z jednání zastupitelstva. Věci do té doby v Soběslavi zcela nemyslitelné. My však míříme s transparentností ještě výše. Již od počátku z každého jednání zastupitelstva pořizujeme videozáznam, který zveřejňujeme na YouTube. Máme také transparentní účet, ale pravda moc transakcí tam není. Ne však proto, že bychom měli tajné sponzory, ale především proto, že vše děláme dobrovolně, zdarma, bez nároku na honorář.

Ve volebním období 2014 – 2018 jsme se stali tvrdou opozicí pro již více než dvě desetiletí vládnoucí ODS a jejich „B-tým“ Nejsme stranou. Koaliční zastupitelé nám zabránili zvolení našeho člena do kontrolního výboru a raději si tam zvolili člena vlastní koalice. Přeci jenom, sami si to po sobě lépe zkontrolují, nežli opoziční Pirát. Stávající politické struktury se celé čtyři Pirátům bránili seč mohli. Často i prostřednictvím soudů, které jsme však vždy vyhráli. …

pokračování…

Translate »