Profil: Kamila Kákonová (16)

Kamila Kákonová

Věk: 21 let

Pořadí na kandidátce: 16

Povolání:
student VŠ

Politická příslušnost:
bez politické příslušnosti, nezávislý kandidát

profil_kamila_civil

Narodila jsem se v roce 1992 v Chebu, avšak celé své dětství jsem prožila v Soběslavi. Chodila jsem na zdejší základní školu Chanosku, později do starých škol. Moje školní výkony zde byly doslova podprůměrné a měla jsem problémy s chováním. Nedivím se proto rodičům, že se rozhodli přesunout mě do základní školy v Českých Budějovicích. Tenkrát jsem to brala s odporem, dnes jsem za to vděčná. Jiný kolektiv naprosto změnil mé chování a dokonce jsem začala mít v životě cíle. Ano, začala jsem chtít být úspěšná. Po dokončení základní školy jsem začala navštěvovat táborské gymnázium Pierra de Coubertina. Vybrala jsem si ho kvůli výběru jazyků. Soběslavské gymnázium pouze s němčinou nepřipadalo v úvahu. I když pro mne přechod na gymnázium byl opravdu ranou, protože na ZŠ jsem se nikdy nemusela připravovat a učit, úspěšně jsem ho dokončila a dostala se na mou vysněnou vysokou školu.

Vysokou školu jsem si vybrala podle toho, co mne baví a hlavně jsem chtěla být užitečná! Tak jsem se ocitla na ČVUT obor Biomedicínský technik. Studuji zde dva roky a myslím, že už po prvním semestru se má iluze spasit svět tím, že vystuduji tuto školu, rozpadla. Popravdě, jsem naprosto zklamaná českým školským systémem. Obor mne ale stále baví a chtěla bych své studium dokončit.

Nicméně, myšlenka pohnout světem, mě stále neopustila, akorát už vím, že se nesmím o nic opírat.

S prací zatím jako student moc zkušeností nemám, ale samozřejmě, jako každý jiný, si musím ke studiu vydělávat, abych si občas mohla splnit nějaké to přání. Možná si mě někteří pamatujete ze soběslavského koupaliště, kde jsem měla za úkol dělat zlého plavčíka. Pracovala jsem na jahodové farmě ve Skotsku a letošní léto jako au pair v Anglii. Přes rok jsem lektorka výtvarného kroužku pro děti. To však beru spíše jako zábavu než jako práci.

Jsem po své matce, takže poznávání nových věcí je pro mne výzvou! Šťastná jsem, když mohu cestovat, ať už po vlasti či po světě, poznat jinou kulturu, naučit se nové věci. Miluji svět a když vidím, jak s ním lidé zacházejí, mrzí mě to. Chtěla bych pomoct a myslím, že nejlepší pomoci dosáhnu malými díly z mé rodné hroudy, za kterou považuji Soběslav.

Translate »