Hrací automaty končí i ve Veselí

Na 2. zasedání ZM Veselí nad Lužnicí byla přijata vyhláška o zákazu provozování hracích automatů od 1.1.2016. Před hlasováním proběhla zajímavá diskuze.

Někteří měli starost o to, jestli provozovatelé automatů nepřijdou o investice a budou moci splácet své hypotéky. Také padly názory, jestli tento druh podnikání přinese městu něco pozitivního, kromě 2 miliónů korun ročně do rozpočtu. „To však není částka, která by rozpočet významně ohrožovala, dá se v podstatě říci, že příjmy z provozování hazardních her chybí v rozpočtu asi obdobně jako příjmy z kriminální činnosti,“ řekl starosta Veselí nad Lužnicí Ladislav Sýkora.
Je to ale pro Soběslav dobrá nebo špatná zpráva? Pokud Soběslav stojí o tyto peníze, měla by upravit svoji vyhlášku o hracích automatech, aby uspokojila zvýšenou poptávku hráčů z Veselska.
Loni do rozpočtu města přitekly z hazardu téměř 3 miliony korun. Místostarosta Soběslavi Vladimír Drachovský k tomu řekl: „Tyto příjmy investujeme do sportovních a kulturních akcí“. Ale jak se to dá provést? Rozpočet se totiž dělí na příjmovou a výdajovou část, takže se nedá přesně říct, který příjem byl použit na který výdaj. Peníze z hazardu tedy můžou přispívat nejen na sportovní a kulturní akce, ale třeba i na splácení půjček nebo kamerový systém. Schválně, zkuste se projít po zrekonstruované části náměstí, poznáte, které dlaždičky jsou hrazeny z poplatků za psy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..