Máme odvahu měnit Soběslav

Milí Soběslaváci, Chlebováci a Nedvědičáci,
opět vedu jednadvacítku statečných do voleb. Jsou to skutečně stateční lidé, protože vystoupili z pohodlí anonymity a veřejně kandidují. Jsou to lidé pracovití a skutečně nezávislí. Nenajdete mezi nimi ředitele škol a školek ani jiných organizací zřizovaných městem. Jsou to ale lidé, kterým více než na vlastním prospěchu záleží na fungování města. Nedělají to ale úplně nezištně. Chtějí, aby Soběslav byla dobré místo pro život nejen pro ně, ale i pro další generace. Díky tomu mají odvahu dělat věci správně.
Každopádně, pokud je zvolíte, nebudou to mít lehké. Město se několik desítek let rozvíjelo nekoncepčně a některé stavby nás budou zatěžovat i do budoucna. Například na náměstí nejsou řádně zrekonstruovány inženýrské sítě, není zde příprava na moderní datové sítě, není zde dělená kanalizace a trávníky se zalévají pitnou vodou z vodovodu. V Chlebově jsou vyrovnávací nádrže, které byly vedením města vydávány za čistírnu odpadních vod, občané tím byli uvedeni v omyl a mysleli si, že nemusí mít čističky. Protipovodňová opatření jsou postavena pouze na zdech a valech a současnou změnou charakteru srážek situaci spíše komplikují. Ve městě pak vznikají zátopy. Údržba městské zeleně byla prováděna motorovou pilou místo rozumem, a tak budeme muset čekat roky, než vyrostou nové stromy, které potřebujeme, aby se udržela přijatelná teplota ve městě. Máme územní plán, ve kterém se pozornost věnovala více rozšíření průmyslové zóny než rozvoji města tak, aby bylo příjemné pro lidi. To všechno budou muset noví zastupitelé řešit.
Chci vás poprosit o to, abyste našim kandidátům dali svůj hlas. Nebudou to mít lehké i kvůli energetické krizi a změnám klimatu. Všichni si ale uvědomují, že nestačí mít město barevné, ale musí být zároveň funkční. Prostě věci se nesmí dělat pouze na efekt, musí se dělat správně, a k tomu potřebujeme zastupitele, kteří mají odvahu to tak dělat.
1. | Ing. Martin Kákona, Ph.D.
Volební program Pirátů pro Soběslav: https://pirati.sobeslav.cz/volebni-program-2022/
Povolební strategie Pirátů pro Soběslav:
Kandidáti do zastupitelstva za Piráty pro Soběslav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..