2015 aneb co nás čeká a nemine?

I v roce 2015 se v Soběslavi chystá několik novinek. Plán investic města počítá s dvěma hlavními projekty. Prvním z nich je zboření stávající sportovní haly pod gymnáziem a jejím nahrazení novou víceúčelovou halou za cca 17 milionů korun (v rozpočtu má město připraveno 10 milionů korun, konečná cena bude vysoutěžena). Hala bude větší a splní tak požadavky pro sporty, kterým současná hala nevyhovovala.

Bude také modernější a nabídne i místa pro diváky což stará hala neumožňovala.

Druhou investicí je pokračování rekonstrukce náměstí, konkrétně její východní části (kolem mistra sochy Jana Husa).

Východní strana náměstí

Nové povrchy komunikací se plánují v lokalitě kolem nádraží – ulice U nádraží, Jeronýmova a Zátkova. Nová kanalizace bude vybudována v ulicích Zátkova a Petra Bezruče, tedy ulicích odvádějících vodu z oblasti od železniční tratě u nádraží.

Nových či opravených parkovišť se dočkáme v Lužnické a Wilsonově ulici.

Na opravu chodníků půjde cca o milion méně než v minulém roce. Nová zámková dlažba se objeví v ulicích Jeronýmova, Zátkova, Wilsonova, Lužnická, Petra Bezruče a Palackého.

V budova bývalé radnice č.p. 1/I získá nová okna a pracovat se bude také na interiéru. V budově vznikne mimo jiné nový sál pro jednání zastupitelů. Opravy se chystají také v hospodářském objektu hradu, na jehož rekonstrukci se povedlo získat dotaci. Poslední významnou investicí je budova bývalé Spořitelny, dnes městského úřadu (č.p. 59/I), která se v minulém roce zařadila na seznam kulturních památek.

Č.p. 59/I

V létě bychom se měli dočkat dokončení první etapy železničního koridoru ze Soběslavi do Veselí nad Lužnicí, kam se již od listopadu se jezdí po nové koleji. Nejvíce práce ale bude na Soběslavském nádraží, kde bychom se již brzy měli dočkat nového nástupiště a také na vybudování protihlukových stěn ve Vrchlického a Riegerově ulici. Pokud vše půjde hladce, stavba by mohla být hotova prvního června.

Aktuální stav koridoru koncem prosince 2014

Zdroj: Plán investic města Soběslav na rok 2015Správa železniční dopravní cesty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..