Když dřete jako koně

Možná Vás napadlo, že by nebylo špatné vylepšit rodinný rozpočet nějakou tou korunou. Ke svému zaměstnání si můžete sehnat další na plný úvazek. Dá se to ale stíhat? My víme o práci, která se prý stíhat dá a to je pozice senátora České Republiky.

Schválně se podívejte na kandidáty do Senátu ČR a budete se divit, kolik zaměstnání a funkcí je možno zvládat na 100 procent. To, že senátor a zároveň starosta vykonává dvě práce na plný úvazek, často od sebe vzdálené desítky kilometrů, je zajímavé. Představte si to u sebe.
Vlastně připadá v úvahu několik možností:
1) Začnu jednu z prací (nebo oboje) trochu flákat.
2) Práce starosty nebo senátora se dá zvládat na půl plynu tím, že přenesu část výkonu na podřízené. Pak je ovšem otázka, jakou odměnu si za svoji práci zasloužím.
3) Senátor+starosta dře jako kůň, omezí svůj rodinný a soukromý život. Tohle ale asi nelze dělat dlouhodobě.
4) Za senátory+starosty volíme zřejme extrémě výkonné jedince (supermany), kteří jsou schopni zvládnout nejenom dvě zaměstnání, ale i přesun mezi nimi. A to nemluvím o dozorčích radách a dalších „bokovkách“.

Která z těchto variant je nejčastěji praktikovaná v české politice? Hlasujte v naší anketě. Pokud nesouhlasíte s kumulací funkcí, můžete podepsat Pirátskou petici na internetu nebo v našem petičním stánku.

Modifikovaná ilustrace od Richarda Cortese použita se svolením autora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..