Krásné nové weby

Je spousta možností jak vyšperkovat webové stánky. Nahrát lákavé fotografie a nejlepší z nich použít do záhlaví, umístit odkazy a loga spřízněných organizací, přidat datum, teplotu, rosný bod a zapojit webkameru… to všechno (s výjimkou rosného bodu) na webu Města Soběslavi najdeme. Dokonce i prezidenta, parlament a senát.

Ale pro místního uživatele, který potřebuje konkrétní informaci, je krom příjemného grafického prostředí zásadní hodnotou přehlednost, dostupnost a pravdivost informací. Ne hodnotou přidanou, ale klíčovou.

I po (dnes už více než) týdnu od ukončení voleb máme na internetu města bohužel stále starou sestavu zastupitelstva, tedy údaj neaktuální a nepravdivý, neboť mandát zastupitele zaniká se začátkem voleb, a to je dosti zásadní (dez)informace, která navíc právě teď, po volbách, může zajímat nejen mnoho občanů města, ale kupříkladu i novinářů. A jakou zprávu dávají právě renovované stránky www.musobeslav.cz? Zde neaktualizujeme ani po týdnu a to ani tak zásadní informace, jako složení zastupitelstva obce. Sem se choďte pokochat panoramatem Soběslavi zalitým sluncem nebo podívat na webkameru, zda na náměstí prší, ale na pravdivost a aktuálnost informací se nespoléhejte. To po nás chtít nemůžete. Jděte jinam!

Není to škoda?

Ach ty krásné nové weby… a co nás teprve čeká, až nebudou právě spuštěné a tedy pod bedlivou kontrolou dodavatelské firmy?

Náhled na aktuální zastupitele (úterý 21. října)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..