Návrh pro jednání ZM – Architektonické řešení centra města

Následující článek je součástí 7 návrhů předložených Piráty pro Soběslav k 5. zasedání Zastupitelstva města Soběslav. Originální dokument je k dispozici zde.

Návrh usnesení

ZM ukládá místostarostovi zorganizovat architektonickou soutěž na architektonické řešení centra města. Podkladem pro architektonickou soutěž by měla být (mimo jiné) nedávno vypracovaná studie dopravy v klidu v centru města a požadavky a připomínky občanů k této studii. Architektonická soutěž by měla zohledňovat trend Carfree City.

ZM požaduje předložit návrh zadání architektonické soutěže na dalším řádném zasedání ZM.

Zpracovatel návrhu: Piráti pro Soběslav

Předkladatel návrhu: Piráti pro Soběslav

Důvodová zpráva

V nedávné době se ukázalo, že současná rekonstrukce náměstí neodpovídá požadavkům na dopravu v klidu v centru města. Zároveň z již vypracované architektonické studii pro rekonstrukci náměstí vyplývá, že chybí kvalitní zadání pro architektonické řešení centra města. Aby se předešlo neúčelnému vynakládání finančních prostředků, je třeba přehodnotit architektonický záměr. Nejlépe je to možné učinit architektonickou soutěží, ve které by mohly být zhodnoceny alternativní návrhy na řešení centrální oblasti města.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..