Piráti uklízeli Soběslav

Druhou dubnovou sobotu se konala celorepubliková akce s názvem „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. V tento den se na stovkách míst sejdou dobrovolníci a vyrazí sbírat odpadky. Po loňském zdařilém úklidu jsme opět očekávali hojnou účast. Bohužel nemoci a poněkud nevlídné počasí posledních dní bylo trochu proti.

Dopoledne se nás sešlo jen pět, ale odpadků bylo hodně. Rozdělili jsme se do skupinek a vyzbrojeni pytli a vysílačkami jsme vyrazili do přírody. Podařilo se nám uklidit u Bechyňského mostu, kolem horního parkoviště u Svákova, všechny přístupové cesty ke Svákovské rozhledně a cestu přes Pilát. Nejvíce nepořádku na nás čekalo pod cestou na Vesce, kde rokle byla plná nejenom kvetoucích sasanek ale také nepočítaně odpadků. Do oběda jsme shromáždili na 30 pytlů s odpadem. Všichni účastníci obdrželi památeční diplom. Větší odměnou jsou ale uklizená místa bez odpadků.

V odpoledních hodinách se další dobrovolníci vydali na likvidaci černé skládky v Nedvědickém kopci v místech, kde jsme s úklidem skončili minulý rok. Plán byl uklidit celou skládku, bohužel za dvě hodiny došly plastové pytle a tak se podařilo uklidit jenom o 10 metrů dále než minulý rok. Přesto jsme na tak malém území našli pořádnou hromadu odpadu, především igelitových pytlů a skla. Další skupinka uklidila procházkové trasy kolem Nového rybníka.

Celkem jsme při druhém ročníku Soběslavského úklidu nasbírali kolem 800 kilogramů odpadu. Dobrovolníky uklizené trasy byly zaznamenány na mapě.

Děkujeme všem uklízečům a doufáme, že napřesrok bude odpadků méně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..