Nemocnice Čehý nebo Hot?

“Jsem jak rozmačkán,
jak rajtuje si, vzteklá, čehý, hot,
zde v hampejzu, kde rozbili jsme stan.”

François Villon (Balada o tlusté Margot)

Jak vidíme, původní význam slov čehý a hot není doprava a doleva. V podstatě jde o prostitutku, kterou básník přirovnává k továrnímu komínu (čehý = cheminée). Ostatní slova netřeba překládat.

Spor o to, jestli Jihočeský kraj (potažmo nemocnice) povede pravice nebo levice, je stejně zavádějící.

Vysoké odměny současných ředitelů ve znamení levice jsou údajně opodstatněny jejich svědomitou prací, kterou překazili nekalé záměry pravice. Pravice okamžitě vrací úder a prohlašuje, že peníze se mají vrátit do nemocnic. Tedy peníze, jejichž rozdělování nastavila v současném duchu právě pravice.

No a co na to nemocnice a jejich pacienti? Uvedu jeden příklad za všechny. V nemocnici v Táboře mají moderní pracoviště MRI (zobrazování magnetickou rezonancí). Na vyšetření pomocí MRI čekají desítky pacientů – jak v nemocnici, tak v okrese. Čekací doba na vyšetření je více jak měsíc. Když se tam ale dojdete podívat po čtvrté hodině odpoledne nebo o víkendu, tak na MRI nikoho nenajdete. Stačilo by přitom zaplatit laboranta, který by přístroj obsluhoval. Kde na něj ale vzít? Ředitele nemocnic přeci musíme také dobře odměnit, když dělají svou práci poctivě a svědomitě a hlavně řeší ty problémy s pravicí a levicí. A teď do toho ještě ten Babiš, který ty nemocnice rovnou skupuje. Tedy vlastně ne. Jak pravil ve volební diskusi v televizi: “Já ve zdravotnictví nepodnikám. Dal jsem peníze do fondu, který kupuje nemocnice od soukromých lékařů…” Prostě s nemocnicemi je to jednoduché, stačí je koupit, jako například chatu.

A tak prostituti a prostitutky z různých politických stran stále rajtují po nemocnicích.
Musí to tak být?
Ano, dokud nezvolíme jiné.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..