Plán investic města Soběslavi pro rok 2020

V letošním roce budou v Soběslavi realizovány dva větší projekty. Prvním je revitalizace předprostoru gymnázia a nových škol za přibližně 20 mil. Kč. Místo autobusové zastávky vzniknou dvě parkovací místa K+R pro rychlé vyložení školáků a samotná zastávka se přesune před vchod pro 1.stupeň ZŠ. Chodník se přesune dále od silnice, dojde k úpravě povrchů, zeleně a osvětlení. V části svažující se k fotbalovému hřišti vznikne nové parkoviště. Bližší informace zde.

zdroj: https://www.musobeslav.cz/mesto/projekty-mesta/projekty-v-realizaci/predprostor-skol-v-sobeslavi-1124cs.html

Druhým velkým projektem bude Výuková cyklistická a bruslařská dráha za cca 10 mil. Kč u plovárny v místě dnes travnaté louky mezi kempem, cestou na Pilát a řekou Lužnicí. Délka dráhy by měla být skoro kilometr a je navržena jako obousměrná. Využita bude především sportovními kluby a veřejností pro výuku jízdy na in-line bruslích a na kolech.

zdroj: https://www.musobeslav.cz/mesto/projekty-mesta/projekty-v-realizaci/vyukova-cyklisticka-a-bruslarska-draha-sobeslav-123cs.html

Jako každoročně nás čekají další vylepšení veřejného prostoru. Probíhá zateplení domu č.p.101-104/I za cca 5 mil. Kč. Parkoviště u polikliniky by mělo místo rozpadlých zatravňovacích dlaždic dostat nový asfaltový povrch. Nových herních prvků by se mohly dočkat děti na hřištích sídl. Míru, Na Vyhlídce (Pod Zadražilkou) a v Nedvědicích. Opravy chodníků budou probíhat v ulicích Jirsíkova, Česká, Jungmannova, Okružní. Nový chodník a kanalizace se staví v ulici K Sedlečku, kde ale práce bude komplikovat zvýšený provoz při stavbě železničního koridoru. Parkovací místa vzniknou na Chvalovského nábřeží v blízkosti křižovatky s ulicí Petra Bezruče, kde dojde k úpravě terénu a komunikace.

Vylepšení vzhledu by se měl dočkat i kostel sv. Marka. Jeho fasáda dostane nový nátěr, bude opravena střecha, odvodnění a dlažba v jeho okolí. Kašna a socha sv. Floriána na náměstí bude vyčištěna a opraveno zlacení.

Kompletní plán investic naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..