Proč Piráti pro Soběslav?

Slovo „pirát“ u mnoha lidí příliš důvěry nevzbuzuje. Na první poslech se nezdá, že někdo, kdo sympatizuje s Pirátskou stranou, by měl řídit naši obec. Jsou tu přece osvědčené strany a zavedená hnutí. Je tu však jeden závažný důvod. Hospodaření obce dnes není zcela kontrolované, spíše vůbec. Nezveřejňují se zápisy z jednání zastupitelstva, nezveřejňují se zápisy z jednání rady města, nezveřejňuje se účetnictví a nezveřejňují se smlouvy.

Právě proto naše sdružení nezávislých kandidátů pod hlavičkou Pirátské strany chce prosadit zprůhlednění financování a zveřejňování informací (kde jinde než na internetu).

Ve volebním programu, který vám předkládáme, se mimo jiné uvádí: „Podle platného zákona o svobodném přístupu k informacím má obec povinnost zveřejňovat informace, o které si lidé požádají. Chceme jít mnohem dále a zveřejňovat všechny informace, u kterých není důvod k utajení. Odmítáme, aby se obec vymlouvala na obchodní tajemství. Přitom však uplatníme výjimky z důvodu ochrany soukromí, důvěrnosti majetkových poměrů apod., které zákon obsahuje.“ Pokud by se povedlo realizovat třeba jen toto, stojí za to, volit Piráty pro Soběslav.

Nikdo z našich kandidátů není členem žádné politické strany. Jsou mezi námi lidé různých názorů a nejrůznějších odborností. Co nás spojuje, je zájem o zlepšení života ve městě a jeho okolí. Najdete mezi námi techniky, manažery, podnikatele, studenty i důchodce. Není nás pouze 21 a doufáme, že budeme i nadále rozšiřovat řady našich spolupracovníků o další profese, protože víme, že s funkcí nedostane člověk současně i rozum a řízení města je poměrně široký mezioborový problém.

Pokud vás náš volební program osloví, dejte nám svůj hlas, abychom ho mohli během následujících čtyř roků realizovat. Pokud s tím navíc chcete pomoct, ozvěte se nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..