Táborský deník: V Soběslavi jsou jen u návrhu rozpočtů

V Soběslavi zatím nemají úplně jasno. Návrh rozpočtu na rok 2015 ještě není schválen. Zastupitelé mají k dispozici pouze jeho předběžný návrh, ale všechno může být ještě úplně jinak, jak také potvrdila Marcela Koloušková, vedoucí finančního odboru v Soběslavi.

„Zatím máme pouze předběžný návrh, který se může ještě na zastupitelstvu změnit. Občané si ho mohou přečíst na úřední desce a mohou podávat písemně návrhy na změny. Návrh rozpočtu je vyrovnaný. Na zastupitelstvu mohou občané při diskusi také zasahovat a navrhovat jeho změny,“ nabídla recept, jak se pokusit o změny.

Soběslavští pro příští rok pamatují na opravy nebo rekonstrukce komunikací. Silnice se dočkají oprav v ulicích U Nádraží a Jeronýmově a po novém chodníku by se měli projít U Jatek, v Bechyňské a Slovenské ulici. Investovat chtějí také do odvodu balastní vody Na Pískách, opravy se má dočkat kanalizace v ulici Petra Bezruče.

V kultuře počítají s 50 tisíci na festival Kubešova Soběslav, ten však bude dotován i z rozpočtu Jihočeského kraje a Ministerstva kultury ČR. Další „kulturní“ peníze by měly jít na činnost sboru pro občanské záležitosti, novoroční ohňostroj a vánoční výzdobu a další akce, které město hodlá pořádat.

I v následujícím roce se chce město věnovat obnově památek, konkrétně městskému hradu a některým objektům v zóně městské památkové rezervace. Bude také dokončen model historického centra města v měřítku 1:300 v celkové hodnotě 196 tisíc korun, na který už byla letos uhrazena záloha 20 tisíc korun.

Příští rok také začnou práce na rekonstrukci sportovní haly, jejíž cena je odhadnuta na 10 milionů korun. Co do struktury, je oblast komunálních služeb nejnákladnější z celého rozpočtu. Například je zde zahrnuto téměř 12 milionů na výkon veřejně prospěšných služeb Správy města Soběslavi. Dalších devět milionů padne na dokončení rekonstrukce a revitalizace náměstí, plánovaný je výkup pozemků pro potřeby města, peníze dostane i fond rozvoje bydlení, z něhož lidé mohou čerpat půjčky.

Dvoumilionové saldo z návrhu rozpočtu hodlá město využít na úhradu splátky úvěru z výstavby koupaliště, úvěr by tak měl být splacen v září 2015.

O rozpočtu budou příští týden jednat i v Mladé Vožici, proto ještě není jisté, zda předběžný návrh z konce listopadu zastupitelé schválí bez změn. Návrh příjmů i výdajů vychází i z analýzy hospodaření z minulých let, ekonomických vývojových tendencí a smluvních vztahů, i rozpočtového výhledu na období let 2015 -2017, který radní schválili loni v září.

Plány Soběslav:
Celkové příjmy 126 mil.
Celkové výdaje 124 mil.
Saldo 2 mil.
Největší výdaje:
Správa města 33,4 mil.
Komunální služby14,5 mil.
Školství 13,15 mil

Tento článek byl převzat z Táborského deníku. Celý článek najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..