Ukliďme svět, Ukliďme Česko

I letos se chystají Piráti uklízet Soběslav.

Chceš nám pomoct ?

Dej nám tip na místo, kde jsou odpadky. Je to jednoduché. Otevři si mapu Soběslavi pod tímto odkazem a vyber oblast či nahraj fotky z místa, kde se odpadky nachází. Jak správně vybrat oblast či nahrát fotky je napsáno v jednoduchém návodu.

Jak se zapojit do úklidu ?

  1. Přijď v sobotu 6. dubna 2019 v 9:00 před Hvížďalku. Tady počkáme cca 10-15 minut na opozdilce a podle počtu uklízečů si rozdělíme trasy. Každý dobrovolník vyfasuje pytle na odpadky a vedoucí skupiny dokonce vysílačku :-).
  2. Máš nápad na úklid v jiné části města ? Dej nám vědět, a domluvíme se. Jako organizátoři ti poskytneme ti pytle a zajistíme odvoz odpadu.

Pro koho je úklid určený ?

Úklid je vhodný pro každého od 0 do 99 let. Děti s dospělým doprovodem dostanou ty nejkratší a nejjednodušší trasy podél cest. Za odměnu pak mohou získat diplom (při větším množství dětí dopředu napiš, ať máme diplomů dostatek).

Dětský program

Do letošního ročníku bychom rádi zařadili i dětský program. Děti vyrazí společně s rodiči uklízet jednodušší trasy po okolí a po úklidu je bude čekat zábavný dětský program zaměřený na třídění odpadu. Více informací zveřejníme v týdnu před úklidem.

Co sebou ?

Dobré boty a oblečení vhodné do přírody. Máš-li extra velké a nebo extra malé ruce, tak si vezmi sebou vlastní rukavice. Pytle pro sbírání odpadků zařídíme my. Drobné občerstvení po úklidu zajištěno.

Co sbíráme ?

Vše co do přírody nepatří. V minulých letech jsme nacházeli především plasty a sklo. Najdou se ale i speciálnější nálezy. Můžeš si přečíst, co jsme našli v 20162017 a 2018. Tak jako každý rok je i letos vyhlášena soutěž o ceny pro nálezce nejkurióznějšího odpadku !

Oficiální stránka akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko

Událost na Facebooku

Translate »