Variantní návrh parkování na náměstí

Město Soběslav zveřejňuje variantní návrh úpravy parkování v centrální části náměstí Republiky.
Varianta A obsahuje v centrální části náměstí navíc oproti původní situaci 34 parkovacích míst a varianta B obsahuje navíc 17 parkovacích míst.

Varianta A - přidání 34 parkovacích míst
Varianta A – přidání 34 parkovacích míst
Varianta B - přidání 17 parkovacích míst
Varianta B – přidání 17 parkovacích míst
Finální podoba z roku 2013, prezentovaná jako výsledek diskuze mezi obyvateli a městem
Finální podoba z roku 2013, prezentovaná jako výsledek diskuze mezi obyvateli a městem

Připomínky k návrhu je možné podávat u Ing. Dany Hořické, vedoucí odboru výstavby a regionálního rozvoje MěÚ Soběslav, do 26. 8. 2016, e-mail: horicka@musobeslav.cz
Konečná podoba náměstí se tak úpravami, které schvaluje Rada Města, začíná odlišovat od finální podoby z roku 2013, prezentované jako výsledek diskuze mezi obyvateli a městem (viz Hláska 2013/4).

4 komentáře u „Variantní návrh parkování na náměstí“

 1. Osobně se mě u všech nových variant nelíbí, že při výjezdu z parkovišť řidič musí za provozu couvat do vozovky. To při omezených výhledech za vozidlo (zejména u pickapu) není příliš bezpečné. Současná úprava, kdy řidič vyjíždí z parkoviště ve středu náměstí po směru jízdy s dobrým výhledem je mnohem, mnohem lepší. Nesmyslným zúžením vozovek situace ještě graduje, protože ohroženi jsou i cykliské. Když připomenu ještě problematické zatáčení autobusů při výjezdu směr Tábor pochybuji o odbornosti autora návrhu, či zadavatele.

 2. Současné návrhy nemají skutečně nic společného s původním projektem, který byl předložen občanům. Z praktických věcí chybí například přístřešky na autobusových zastávkách a lavičky na zastávce U Slunce. Je ovšem otázkou, jestli by autobusy měly mít zastávky zrovna na náměstí.

  1. Jen tak na okraj, to že město hodlá rekonstruovat náměstí víme dlouho, jen mne napadá, zda nebude pak za několik cca měsíců poté provádět reopravy, viz chodníky před COOPEM, stran přístřešků u zastávek busu by byly fajn, na otázku zda mají být zastávky autobusů na náměstí?? No proč asi, vždy tam byly a tak nevidím důvod to měnit, ono jinde ať se třeba postaví na řasy,celá léta tu zastávky byly a nejen tady v městě.Ten kdo nikdy autobusem nedojíždí denně do práce,to nepochopí To je jak by se řeklo a proč staví autobusy u zimního stadiounu a u Jitony.

   1. Hlavně vadí, že se pod zrekonstruované chodníky nepokládají chráničky. Zatím jsme je nedokázali prosadit. Přitom cena chráničky je vzhledem k ceně rekonstrukce náměstí zanedbatelná. Co se týká nekvalitní práce nebo projektu, to je jiná věc. Bez komentáře.

    Dobrá otázka. Proč vlastně staví autobus u zimního stadionu? Vždyť tam skoro nikdo nebydlí. Proč nestaví u gymnazia a na E55 u sídliště?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..