Pojďte pane, budeme si hrát

Na 15. zasedání zastupitelstva města Soběslavi byla na programu změna vyhlášky o hazardních hrách. Pan starosta na úvod přivítal pana doktora Šnajdra, odborníka na loterijní zákon, se kterým se pravidelně setkává na seminářích ministerstva financí. Tato informace ale nebyla úplná. Zastupitelé se totiž od pana starosty nedozvěděli, že JUDr. Jan Šnajdr zastupuje sdružení UNASO a prosazuje zájmy osob zabývajících se provozováním výherních hracích přístrojů. Například pravidelnou účastí při jednání s městy a obcemi, kde by chtěli omezit nebo zakázat hazard a kde jim problémy kolem hazardu vysvětlí.

Pan Šnajdr například zlehčoval úmrtí v herně na náměstí během Soběslavských slavností, podle jeho slov se 10 let nic podobného v Soběslavi nestalo a 20 let třeba nestane. Uvedl i příklad, kdy se při podobném incidentu v herně v Praze 4 rozhodli zastupitelé zůstat u nulové tolerance, což pan Šnajdr hodnotil jako unáhlené rozhodnutí pod vlivem ojedinělé události. Dále upozornil, že při nulové toleranci k hazardu vyrostou černé herny a možná i v každé hospodě bude kvízomat, což je zařízení, na které je prý policie i celní správa krátká.
O navrhované vyhlášce mluvil i tajemník města, pan Bryll. Je schválena ministerstvem vnitra a stanovisko města i Městské policie je povolit jednu hernu v Soběslavi. O stanovisko Policie ČR bohužel město nepožádalo.
Co je ale s podivem, že většina zastupitelů, kromě pana Chabra, který se spíš jen ptal a zastupitelů za Piráty, nikdo nevyjádřil svůj názor, ani se nezapojil do diskuze.
Poté byly zamítnuty návrhy p. Kákony na nulovou toleranci k hazardu a schválen návrh radnice o zachování hracích automatů v Soběslavi. Naprostou většinou hlasů…
Pokud jde o pana Jana Šnajdra, můžete se podívat na reportáž České televize „Hazard s dotací“ a udělat si vlastní názor na to, kdo a jak ovlivňuje legislativu kolem hazardu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..