ZASEDÁNÍ ZAS TUPITELSTVA

Pospíchal jsem ve středu  těsně před šestou do kulturního domu a potkal párek přátel, i neodolal jsem a zval je v letu: „POJĎTE DO NÁRODA, PRÁVĚ ZAČÍNÁ PŘEDSTAVENÍ ZASEDÁNÍ ZAS TUPITELSTVA!“

S poměrně bouřlivými díky odmítli. A měli recht, ono představení bylo vpravdě velice tristní podívaná s kulturou mnoho společného nemajíc, slabším povahám způsobiti bolení hlavy a jiné zdravotní komplikace by mohlo.

A cože bylo tentokráte na programu?

Sehraná koalice prohlasovala co se dalo, od tradičně hostujícího JUDr. Šnajdra jsme se dozvěděli, že policie je v boji s hazardem snad úplně bezbranná. A že lípy, které se nepodařilo poslat k zemi podobně „odborným“ posudkem, který vyvrátily hned dva posudky oponentní, se radní opět v tichosti rozhodli dát pokácet.

Vrcholným číslem však bylo tentokráte ochotnické vystoupení našeho pana starosty, ve kterém se hrdě přiznal ke krádeži ukazatele ke hvězdárně. Pokusil se tuto skutečnost transformovat v komickou scénku a záležitost smést ze stolu s tím, že to nakonec není on, kdo se nechová jako chlap.

Jistě pečlivě sezkoušená scénka i přes potlesk několika zas tupitelů z klaky blízké vedení města vyzněla velice trapně. Náhradní ukazatele přes proklamované profesionální provedení na rozdíl od původních mají jednu drobnou chybičku na kráse, nefungují ve tmě, jako ty původní, odstraněné panem starostou s důsledkem jejich ztráty.

Ať už jste tupení zastupitelské demokracie propásli nedopatřením nebo zcela záměrně, můžete se v brzké době těšit na další videozáznamy jednání ZM Soběslavi, které pro vás neúnavně natáčíme.

PS: Jestlipak si naši zastupitelé pamatují, že na začátku funkčního období přísahali mimo jiné respektování…

Někteří mají patrně s pamětí docela značné problémy a potřebovali by ji poněkud oživit. Mohli by například shlédnout některý záznam ze zasedání ZM 😉

PS2: Pan starosta si k ceduli může ještě pořídit hvězdárnu, nebo raději rovnou dvě. Pokud možno stejně nefunkční repliky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..