Jak to dopadlo s veřejnou prezentací Plánu rozvoje města?

Zastupitelé dostali v únoru ke schválení Plán rozvoje města na roky 2020 – 2023, předložený Ing. Ctiborem. Hlavním argumentem starosty města pro schválení tohoto dokumentu byla nutnost jeho existence, aby mohlo město žádat o dotace. Zastupitelé z různých stran měli k formě zpracování dokumentu a jeho vnímání vedením města od začátku připomínky. Například Ing. Král konstatoval, že se dokument zjevil jako blesk z čistého nebe. 

V říjnu byli zastupitelé požádáni o připomínky k nové verzi vypracované Ing. Rybářem. Zastupitelé za Piráty pro Soběslav se k dokumentu vyjádřili veřejně a jejich připomínky najdete na našich webových stránkách. Následně také zveřejníme, jak budou naše připomínky vypořádány.

Na konci listopadu se narychlo objevil termín veřejného projednání. Kvůli šibeničnímu termínu a nedostatečné informovanosti dorazila 10. prosince do malého sálu kulturního domu jen hrstka občanů. Kromě devíti zaměstnanců úřadu přišli pouze pirátští zastupitelé, zastupitel Klíma, radní Turek a čtyři občané města. 

Prezentace téměř ani nezačala, když Ing. Bryll oznámil, že ji ukončuje, pokud nevypnu nahrávání na kameru. Následně se dotázal, komu z přítomných vadí pořízení obrazového záznamu. Většina zúčastněných se vyjádřila ve smyslu, že jim nahrávání nevadí, načež Ing. Bryll prohlásil, že on s pořízením záznamu nesouhlasí a opakovaně trval na ukončení jednání. Přesto se Ing. Rybář nakonec rozhodl svou prezentaci přednést. Po 30 minutách došlo i na dotazy přítomných, kdy pan Kozlíček upozornil na chyby v analýze. Poté tajemník setkání ukončil.

Zpětně si říkám, proč vlastně veřejné projednání vůbec proběhlo? Neúčast vedení města (až na pana Turka), nedostatečná propagace směrem k občanům a nedostatečné argumenty přednášejícího Ing. Rybáře jsou jen vyvrcholením již téměř rok trvající tragikomedie s názvem “Plán rozvoje města Soběslavi”. Doufejme, že se situace bude dále vyvíjet pozitivněji, a že své návrhy nakonec předloží také občané. I když s tím se asi mělo začít.

2 komentáře u „Jak to dopadlo s veřejnou prezentací Plánu rozvoje města?“

  1. Věc nedostatečnosti argumentace je vnímána ze strany zpracovatele přesně opačným směrem než ve zde uvedeném komentáři pana Kákony. Každopádně budu velmi rád, pokud se mé vypořádání připomínek černé na bílém na těchto stránkách objeví. Vypořádání jsem zpracoval obratem po jejich obdržení a toto jsem předal zadavateli tedy městu.

    Martin Rybář

    1. Dobrý den pane Rybáři,

      pokud vypořádání od města obdržíme, rádi jej zveřejníme. Zatím jsme jej ještě nedostali a nemáme ani informaci kdy to bude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..