Martin Kákona: Je potřeba chvátat, aby nás investor nepředběhl a nezačal stavět dříve, než město zavede nějaká pravidla

Na jednání zastupitelstva se znovu diskutovalo o dalším vývoji kolem průmyslové zóny.

Diskuse následovala poté, co se koncem ledna uskutečnilo neveřejné jednání zastupitelů s členy výboru pro rozvoj průmyslové zóny. Martin Kákona upozornil, že Na neveřejném pracovním jednání, výbor nemohl dostat zadání. To je možné pouze usnesením zastupitelstva na jeho veřejném zasedání.” Následně vyzval zastupitele k diskusi, a aby dali výboru jasné politické zadání.

„Výbor pro rozvoj průmyslové zóny je momentálně v situaci, kdy neví, co má dělat. Zastupitelstvo ho neúkoluje, přitom to je jeho zodpovědnost. Je třeba chvátat, aby nás investor nepředběhl a nezačal stavět dŕíve, než město zavede nějaká pravidla na území průmyslové zóny,“ doplnil Martin Kákona. Sám navrhuje, aby se výbor podílel na vytvoření regulačního plánu pro dané území. Výbor by měl specifikovat, v čem může regulační plán městu pomoci a v čem uškodit. Zastupitelé se nakonec shodli, že podrobnější zadání definují na svém příštím zasedání.

Diskutovala se také vyhláška o zákazu konzumace alkoholických nápojů. Ta doposud platila na lokality v okolí školských zařízení a autobusových zastávek. Nově k nim přibude celé Náměstí Republiky a park u kostela Sv. Víta. Výjimky platí pro prostory předzahrádek, které jsou součástí stravovacích zařízení a konzumace při kulturních akcích. Výjimkou jsou rovněž tři datumy a to 31. prosince, 1. ledna a velikonoční pondělí. Zastupitel Martin Kákona upozornil, že “Prohibice nikdy nic nevyřešila. S lidmi závislými na alkoholu je třeba pracovat. Ale ne tak, že je půjde řešit městská policie, když pijou, ale je třeba s nimi mluvit, když jsou střízliví. Pokud je městská policie bude pokutovat, pokutuje vlastně jejich rodiny.”

Aktualizace vyhlášky o zákazu konzumace alkoholu byla nakonec schválena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..