Veřejné projednání průmyslové zóny: Záměr je na hraně přípustných limitů, lze mu zabránit změnou územního plánu

Dne 24. srpna, v době letních prázdnin a dovolených, se konalo projednání vlivu záměru PZ Soběslav na životní prostředí. Na jednání se dostavil i pan starosta, ale ten před polovinou odešel.  Naopak předsedkyně Výboru pro rozvoj průmyslové zóny se z jednání omluvila přes SMS:
Vážení zastupitelé, nemohu se účastnit veřejného projednání ohledně průmyslové zóny, neboť jsem mimo ČR. Moji nepřítomnost plně nahradí členové výboru, kteří tuto možnost mají. Důvodem tohoto sdělení je informace která se ke me dostala, že odmítám komunikovat s veřejností. Myslím, ze jsem již dala najevo, že jsem vzdy pripravena odpovídat na jakekoliv dotazy. Tomáš Šena a Jiří Klíma jsou připraveni, připomínky, které jste obdrželi jsem také na Krajský úřad odeslala. Děkuji za pochopení Alena Krejčová” 

Paní zastupitelka zřejmě má na mysli debatu v JCTED, na kterou byla pozvána a jejíž termín byl určen podle jejího přání a na kterou se nedostavila. Ano, je vždy připravena odpovídat na jakékoli dotazy, pokud ji někdo sežene.

Zmiňovaní Tomáš Šena a Jiří Klíma neřekli během jednání vůbec nic. Přesto, že developer několikrát evidentně lhal, když se odvolával na dohodu s Výborem a na usnesení zastupitelstva.

Celým jednáním se táhla jedna červená nit. Záměr je na hraně přípustných limitů, ale zákonné limity splňuje. Lidé se podivovali, jak je to možné. Copak mohou rozumní lidé něco takového postavit a opravdu se tomu nedá zabránit?

Dá. Stačilo by, aby zastupitelé odhlasovali změnu územního plánu, která zavede pro dané území takové limity, které neumožní takovéto megalomanské a ve své podstatě zbytečné stavby. Stačí, když budou občané apelovat na své zastupitele. Kdyby byla změna včas odhlasována, nemuseli bychom se vůbec muset scházet na takovýchto jednáních. 

Vaši zastupitelé vám možná budou opakovat radnicí protlačovanou lež, že by nás developer žaloval a město by muselo platit za zmařený záměr. Nevěřte jim. Prosím vás, ukažte mi developera, který by šel proti městu, když potřebuje jeho kanalizaci a jeho čistírnu odpadních vod. Který developer půjde proti městu, které stanovuje jeho daně z nemovitostí? A i kdyby se developer zbláznil, může se to stát, protože firma Exprin nemá zkušenosti, protože nikdy tak velkou věc nestavěla, vždy může město přistoupit na mimosoudní dohodu. Nic neriskujeme.

Požadujte po svých zastupitelích změnu územního plánu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..