Návrh pro jednání ZM – Liberalizace zájmového chovu psů na území města

Následující článek je součástí 7 návrhů předložených Piráty pro Soběslav k 5. zasedání Zastupitelstva města Soběslav. Originální dokument je k dispozici zde.

Návrh usnesení

ZM mění vyhlášku č. 4/2008 takto:

Přidává se nový článek: Odchyt zatoulaných zvířat na území města.

S tímto obsahem:

Pokud byla městské policii nahlášena majitelem zvířete (nebo osobou pověřenou se o zvíře starat) jeho ztráta do jedné hodiny od doby, kdy bylo zvíře spatřeno, že volně pobíhá po území města, neuplatňuje městská policie proti majiteli takového zvířete sankce.

Pokud bylo zvíře odchyceno a městská policie byla informována majitelem zvířete (nebo osobou pověřenou se o zvíře starat) o jeho ztrátě do 24 hodin po odchycení, nebude po majiteli takového zvířete vyžadována platba za náklady spojené se starostí o zvíře po dobu jeho odchycení.

Zpracovatel návrhu: Piráti pro Soběslav

Předkladatel návrhu: Piráti pro Soběslav

Důvodová zpráva

Restriktivní postoj městské policie proti majitelům zatoulaných zvířat nepřispívá k efektivitě odlovu zatoulaných zvířat, zejména psů. Zatoulané zvíře přitom může být pro své okolí nebezpečné, protože může jednat ve stresu. Je tedy žádoucí, aby takové zvíře bylo co nejdříve odchyceno a předáno majiteli. Bylo by tedy třeba změnit chování městské policie a motivovat občany, aby s městskou policií spolupracovali při odchytu zatoulaného zvířete. Příkladem může být postup městské policie a útulku psů v Českých Budějovicích, kde je první noc zvířete v útulku bez poplatku a městská policie neuplatňuje sankce proti majitelům zatoulaných psů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..