Ohlédnutí za (ne)činností IT komise

Na červnovém jednání zastupitelů Ing. Jiří Klíma vznesl dotaz, proč se všechny komise rady města sešly minimálně třikrát, čtyřikrát či dokonce pětkrát a jediná IT komise se sešla pouze jednou. Proč tomu tak je vysvětlil předseda IT komise a místostarosta Soběslavi v jedné osobě Mgr. Pavel Lintner. Jediným důvodem, proč je činnost komise paralyzována, je jeho časové zaneprázdnění. Do budoucna však chystá blíže nespecifikované personální změny.

Jak to ale za uplynulých osm měsíců s (ne)činností opravdu bylo? IT komise se sešla pouze jednou a to 21. listopadu 2018, pouhých 7 dní poté, co ji rada města jmenovala a jen několik dní poté, co se to dozvěděli sami členové. Z jednání jsme měli velký příslib do budoucna. Probírali jsme možnosti vytvoření páteřní sítě optických kabelů či zavádění prvků smart city, jako například chytré vytápění budov. Nejdále jsme se dostali s vytvořením veřejné Wi-Fi na náměstí. Jednání skončilo s tím, že se sejdeme znovu do konce roku či začátkem ledna.

Tím činnost IT komise ustala. V dubnu jsme se s Janem Černým (druhým členem komise zastupujícím Piráty pro Soběslav) rozhodli aktivovat ostatní a sepsali jsme seznam nápadů, kterými by se komise mohla zabývat. Jedinou reakci jsme dostali od pana Zdeňka Vedrala, od předsedy ani ostatních členů jsme se žádné odpovědi nedočkali. A to i po připomenutí, které přišlo cca po měsíci.

Našimi nápady, jak vylepšit naše město, byly například:

  • Městský informační systém
  • Webové rozhraní pro placení místních poplatků
  • Chytré osvětlení
  • Městská síť pro IOT (internet věcí)
  • Revize technologie a obsahu webových stránek města
  • Technické vybavení nové zasedací místnosti zastupitelstva.

Dále jsme upozornili na aktuální dotační tituly:

  • WiFi4EU
  • Vozidla s alternativními pohony

Nečinnost ostatních členů i samotné komise nás opravdu netěší, přitom v uplynulých osmi měsících, kdy se komise nesešla, nakoupila rada města bez konzultace s IT komisí technické vybavení nové zasedací místnosti v hodnotě několika set tisíc korun. Podle místostarosty Mgr. Pavla Lintnera však blízké setkání komise očekávat nemáme. O personálních změnách v komisi bude rozhodnuto do konce srpna. Dle slov pana starosty máme Pavla Lintnera nechat o prázdninách přemýšlet a včas se dozvíme, kdy bude jednání komise znovu svoláno. Tak budeme čekat dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..