Petice za ukončení plošného kácení stromů v Soběslavi

Jak už většina z Vás zaznamenala z médií či sociálních sítí, Piráti pro Soběslav se snažili v týdnu od 18 do 24 února zabránit pokračování kácení lipové aleje na Promenádě. Vytvořili jsme petici požadující okamžité ukončení plošného kácení stromů ve městě a zavedení postupné obnovy městské zeleně. Petici bylo možné podepsat elektronicky na internetu případně u našeho stánku na promenádě, kde této možnosti využila většina petentů. Za celý týden se nám tak podařilo nashromáždit více jak stovku podpisů a ty jsme chtěli v pondělí 25. března společně s následujícím dopisem předat panu tajemníkovi Ing. Radku Bryllovi.     

Piráti pro Soběslav navrhují příměří.
Piráti udělají:
- Zrušíme petiční stánek a ve sběru podpisů budeme pokračovat jiným způsobem.
-Seženeme odborníka, kterému budeme důvěřovat, který posoudí zdravotní stav stromů (zejména na hrázi Nového rybníka) a jeho stanovisko publikujeme na internetu.

Navrhujeme, aby město udělalo:
- Do budoucna bude město informovat občany prostřednictvím svého webu o záměru kácení konkrétních stromů na veřejných prostranstvích s předstihem nejméně jeden měsíc.
- Město předá Pirátům pro Soběslav nebo zveřejní na svém webu seznam stromů, včetně jejich zakreslení do mapy, které se mají pokácet do konce tohoto období vegetačního klidu.
- Město předá Pirátům pro Soběslav nebo zveřejní na svém webu podklady ke kácení na hrázi Nového Rybníka s uvedením data, kdy ke kácení má dojít.

K dopisu přikládáme petiční archy s více jak 100 podpisy. To, oč nám běží, je zejména transparentost veškerých postupů v rámci Soběslavi, aby měli i občané možnost vyjádřit se k dění v jejich městě.

Děkuji, očekávám rychlou odpověď, aby údržba stromů mohla proběhnout ještě do konce března.

Jak už ale mnozí možná víte, v pondělních brzkých ranních hodinách došlo k uzavření promenády městskou policií a pokácení zbývajících lip, které měly být letošní rok poražené. I přesto jsme dopis odeslali. Odpovědí nám bylo, že je panu tajemníkovi líto, že neuznáváme kácení stromů vycházejícího z dokumentu s názvem “Optimalizace veřejné zeleně” zpracovaného Ing. Pavlem Popelou. Způsob jednání Pirátů pro Soběslav prý rozhodně neotevírá cesty komunikace a diskuze.

V této souvislosti připomeňme, že o kácení se nemluvilo ani na posledním zasedání zastupitelstva. Tak důležitou věc, jako je způsob údržby městské zeleně, neprojednávali zastupitelé ani v minulosti. Město Soběslav tedy zcela ignoruje více jak stovku Soběslaváků, kteří nechtějí tak radikálně “optimalizovat městskou zeleň”. Dveře soběslavské radnice tak zůstávají i nadále uzavřeny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..