Kontejnery v Soběslavi

Recykluji, recykluješ, recyklujeme

Lidé se rozdělují do třech skupin. První jsou optimisté, co recyklují, i když kontejnery jsou daleko a hledají i poslední skulinku, kam nacpou svůj roztříděný odpad (do té skupiny patřím asi i já).

Druhá skupina jsou lenoši, Ti mají před vchodem žluté, zelené a další krabice, ale co, jednodušší je ty PETky hodit rovnou do koše, v horším případě do příkopu u cesty. Tahle skupina svůj postoj asi nezmění.

Třetí skupina je něco mezi optimisty a lenochy. Těm by město mělo vyjít vstříc a přesvědčit je, že tříděním odpadu udělají nejen něco pro ostatní, ale i pro sebe. Vhodně rozmístěné kontejnery, včasné vyvážení a větší otvory usnadní recyklaci. Město sice bude častěji vyvážet tříděný odpad, na druhou stranu bude méně toho netříděného. Argumentem pro menší otvor je, že se pak zbytečně vozí vzduch. To je pravda, není ale lepší vozit tenhle „vzduch“ v kontejneru na tříděný odpad než v popelnici? Najde se dokonce město, kde namontovali na kontejner lis na PET lahve nebo je dokonce rozdávali zdarma. I když já osobně používám na lisování PET lahví moje ruce, což má i pozitivní antistresový účinek.

Další zlepšení je spíš v estetické oblasti, vhodné zvlášť do historického centra a to podzemní kontejner. Cena je samozřejmě vyšší, než u standartních nadzemních, ale na náměstí by byly vhodnější. Bohužel se s nimi při rekonstrukci náměstí nepočítá. Schválně, jaké by se Vám v Soběslavi líbily?

Podzemní kontejner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..