Soběslav má staronového starostu

Soběslavští zastupitelé se dnes 7. listopadu sešli v Kulturním domě města Soběslavi, aby zvolili nové vedení města. Během volby budeme přinášet nejčerstvější informace.

Volba starosty a místostarosty

Piráti pro Soběslav na pozici starosty navrhli Mgr. Petra Lintnera, Mgr. Vladimíra Drachovského a Mgr. Pavla Lintnera na základě volebních výsledků komunálních voleb.  O pozici starosty se však nakonec ucházeli pouze dva kandidáti. Proti současnému starostovi se postavil náš zastupitel Ing. Martin Kákona, když oba Lintneři a pan Drachovský kandidaturu odmítli. Starostou i na následující období zůstává Ing. Jindřich Bláha, pro kterého hlasovalo 17 zastupite lů. Zbývající čtyři hlasy získal pirátský kandidát.

Místostarostou byl podle očekávání zvolen Mgr. Vladimír Drachovský, který byl na post místostarosty jediným kandidátem. Pro hlasovalo 20 zastupitelů, jeden hlas byl neplatný.

Volba rady města

Do pětičlenné rady města kandidovalo celkem 6 kandidátů. Nakonec dopadlo hlasování takto

Hlasů pro
Mgr. Lintner Petr 19
Ludmila Zbytovská 18
Zdeněk Vránek 17
MUDr Lubomír Kříž 16
Mgr. Alena Krejčová  14
Růžena Domová 8

Finanční výbor

Ještě před volbou zastupitelé hlasovali pro návrh, aby předsedou finančního výboru byl Mgr. Milan Dančišin. Návrh však byl 13 hlasy zamítnut a předsedkyní tak zůstává dle návrhu Mgr. Alena Krejčová. Do finančního výboru byli ještě před zasedáním navrženi následující zastupitelé, kteří také byli zvoleni. Členové výboru byli voleni aklamací.

Hlasů pro
Mgr. Alena Krejčová (předsedkyně)  13
Mgr. Milan Dančišin  18
Mgr. Pavel Lintner  18
Ing. Iveta Matějů  18
Jan Pehe  18

Kontrolní výbor

Do kontrolního výboru bylo navrženo 5 zastupitelů, na poslední chvíli k nim přibylo ještě jedno jméno – Marcela Hánová. Nejdříve však paní Domová navrhla našeho kandidáta na předsedu výboru. Tento návrh byl 15 hlasy zamítnut. Nakonec došlo i k zamítnutí našeho kandidáta.

Hlasů pro
Mgr. Petr Lintner (předseda)  15
Růžena Domová  21
Jaroslav Himpan  21
Ing. Martin Kákona  8
Václav Nedvěd  15
Marcela Hánová  19

 

19:35 –  Schůze končí. Blahopřejeme všem zvoleným kandidátům. Brzy přineseme další informace. Děkujeme všem, kteří jste s námi sledovali historicky první online reportáž z volby starosty města Soběslavi.

1 komentář u „Soběslav má staronového starostu“

  1. Je zajímavé podívat se na „zastaralý“ veselský web, kde je zápis z ustavujícího zasedání zastupitelstva(například bod 15-Různé, který v Soběslavi neprošel). Porovnejte se soběslavským usnesením, obrázek si udělá každý sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..