Soběslavský masakr motorovou pilou 2

Po tréningu u Novasu se rozezněl zvuk motorových pil i ve městě. Cestou ke hřbitovu padlo pár bříz a na promenádě minimálně deset velkých stromů. Na náměstí se také pracovalo, byly pokáceny další menší i větší stromy. A možná po městě najdete i další pařezy. V úterý brzo ráno se pily zakously i do lip před kostelem, ač Piráti pro Soběslav udělali pro jejich záchranu maximum.
Doufejme, že brzo skončí období vegetačního klidu a příští rok nebude kácení tak razantní, jinak nám tu v Soběslavi moc velkých stromů nezbyde.

8 komentářů u „Soběslavský masakr motorovou pilou 2“

 1. Proboha, proč i promenáda? Nemám slov.
  Mimochodem, u koho ve sklepě skončí to dřevo?

 2. pane aktivisto Benáku.Až se bude zase něco kácet,mile rád se s Vámi sejdu a Vy mi podepíšete plnou zodpovědnost,v případě ulomení větve a následném spadnutí na dítě v kočárku.Pak Vás to jistě přejde.

  1. Pane Michale, nedávno prošla městská zeleň praktickou zkouškou, a to při vichřici, která se prohnala republikou. Spadlo někde něco? Co vím, tak spadly jen dvě olše u Novasu, které byly určené k poražení už před lety. Na promenádě nic.
   Ale prostě se musíme smířit s tím, že stromy tu nejsou věčně a v určitých cyklech se musí obnovovat. Akorát je toho poslední dobou spolu s náměstím a Novasem nějak moc najednou.

 3. je vidět,že Vaše informace nejsou moc aktuální.škoda že jste nebyl u všeho,co bylo po vichřici a nejen po vichřici.Ale Váš názor Vám brát nebudu.

  1. Stromů při vichřici opravdu spadlo hodně, ale zrovna lípy před kostelem to nebyly. Ještě cituji z Hlásky: „Vichřice napáchala škody také na kostelech sv. Petra a Pavla a sv. Víta, kde shodila tašky a plechy ze střechy.“ Takže pokud bude chtít maminka s dítětem v kočárku eliminovat nebezpečí, neměla by za vichřice procházet nejenom pod stromy, ale i pod střechou kostela.
   Nikdo opravdu nemůže vyloučit pád větve či stromu, ale statistiky úrazovosti dětí jako absolutně nejčastější příčinu úrazu uvádějí pády na rovině nebo z výšky a úrazy při dopravních nehodách.

 4. Jestli něco spadlo na promenádě tak se omlouvám, že jsem si toho nevšiml. Normální člověk ve větru do parku pod stromy neleze. To by se muselo preventivně vykácet všechno.
  Můj první příspěvek byl spíše povzdech nad současnou vlnou kácení. Skoro padesát let chodím kolem vzroslých stromů, jsem na ně zvyklý, a najednou nacházím jen pařezy. Vzpomenu si, jak jsem jako kluk na promenádě slézal mezi hustým stromovým a křovým až k hladině potoka.
  A aktivista nejsem, pane anonymní Michale.

 5. Vždyť teď ten kostel vypadá daleko lépe než s těma lípama. Když jste dělali petici za zachová lip u kostela, udělejte petici, ať se tam nic nevysazuje. Už jsem od dost lidí tuto myšlenku slyšel.

  1. Dobrý den, souhlasím s tím, že by se na toto místo nic vysazovat nemělo. Již delší dobu nabízíme k podpisu petici za architektonické řešení centra města. Není tedy třeba další petice. Pokud ale uděláte svou petici specielně na nesázení stromů v bezprostřední blízkosti kostela, tak vám ji podepíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..