Ti to tedy vedou

Ti to tedy vedou. Ti radní. Chvíli trochu prší a spadne část městských hradeb u Hlásky. Kdyby pršelo ještě chvíli, spadne možná i celá Hláska. Uznávám, že je poněkud nefér, vinit ze sesuvu silnice do příkopu současné radní. Když ovšem Hláska otiskla článek obviňující opozičního zastupitele z pokusu vyplavit město, ačkoliv zachraňoval majetek sousedů, je toto obvinění na místě. Možná ještě víc. Někdo se o stav silnice má starat a možná mohl vyhodnotit dříve, že hrozí její zřícení. Mohlo dojít k vážným úrazům. Naštěstí radniční noviny Hláska tak vyvažují zveřejněné a nezveřejněné články, že se jistě udrží i nad větší propastí.

2 komentáře u „Ti to tedy vedou“

  1. Není to spíš příležitost zamyslet se nad podobou příkopu a předpolí Hlásky? Dal by se vyřešit přístup do příkopu nejen od Nikoly, ale i z parku, a kupříkladu by se ten zborcený příkop dal poopravit rovnou s podiem pod Hláskou. Takový mini amfiteátr… Podoba zaslepeného příkopu již byla prostě neudržitelná (říká opěrná zeď). Knihovna se tváří, že s městem nepotřebuje komunikovat, leda kalužema – pokud se směru k KDMS týká, a ani v projektu krásně vybarvené záhony barvínku se v realitě nikdy neobjevily…

    1. Problém ovšem je, že příkop je soukromý pozemek. Je tedy otázka, kdo komu způsobil škodu. Zda majitel dopustil zřícení zdi (pokud je jeho) a tím poškodil chodník, nebo při stavbě chodníku byla neustále zvyšována výška (vidět na zřícených vrstvách), a tak došlo zatížení zdi přes únosnou mez.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..