Úpravy dopravy-Horní Příkopy

Po dlouhých letech, kdy se v ulici Horní Příkopy z hlediska dopravního nic nedělo, můžeme v blízké budoucnosti čekat větší změny.

První, která bude realizována již brzy, bude osazení prostoru před ZŠ Komenského značkami zákaz stání.  Hlavním důvodem je zajištění průjezdnosti Školního náměstí a umožnění krátkodobého zastavení pro nastoupení a vystoupení uživatelů školy. To může být pro rodiče trochu problém, protože vyzvednutí dítěte ze školy se může protáhnout a v tom případě budou muset pro jistotu zaparkovat jinde nebo riskovat pokutu. Nejrychlejší tedy bude popojet dál do ulice Horní Příkopy. Pokud místo nebude, objet blok a zaparkovat na Okružní u spojky se Školním náměstím, což je kousek. Anebo, pokud nebydlíte daleko a nechvátáte, zkusit se projít s dětmi pěšky.

Mapa-Horní Příkopy
Další změnou, o které se už uvažovalo před lety, je zjednosměrnění Horních Příkopů. Zvlášť ve špičkách, při zaplnění všech parkovacích míst, je vyhýbání automobilů složité. Při pohledu do mapy se nabízí směr od Hlásky ke Školnímu náměstí. Jenže to by tu vznikla, zvlášť při ranním začátku vyučování, dost složitá dopravní situace, protože by tím Školní náměstí mělo jediný vjezd i výjezd na ulici Komenského. Zřejmě by pomohlo zprůjezdnění spojky ze Školního náměstí na Okružní, jenže ulička se pro větší provoz nehodí a navíc zde není po celé délce vybudován chodník.
Proto je logičtější druhý směr k Hlásce, ale i tak by se jednalo o změnu, na kterou by si soběslaváci museli chvíli zvykat a možná se pár nepozorných řidičů vyskytne, kteří si to projedou jako za „starých časů“. Kromě toho je zde problém, že by se tato nová jednosměrka setkávala se stávající, která vede od Nikoly, ovšem z opačného směru. Všechna auta, která by se zde sjížděla, by tudíž musela pokračovat na křižovatku Okružní/Mrázkova anebo na Lužnickou ulici.
Poslední změnou bude nové vodorovné značení, „nalajnované“ v souvislosti s úpravou parkování ve městě. Zavedení placených míst by se prozatím Horních Příkopů týkat nemělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..