Změny v územním plánu 1/2

Soběslavští zastupitelé se na svém březnovém zasedání budou mimo jiné zabývat i změnou územního plánu. Ten se týká změn celkem 18 oblastí, zde je jejich stručný přehled.

1, 2 – Změna dvou oblastí v lokalitě u Vodičků (po levé straně od silnice na Vesce). Nyní jsou obě plochy určené jako plocha k rekreaci. Na první z parcel již stojí přes 20 let dům, nyní budou obě plochy určené k nízkopodlažní bytové zástavbě.

uzemni_plan_1_2

3,4, 5 – Všechny tři lokality se nachází v nedaleko učiliště v Jiráskově ulici. Největší z ploch, na mapce označená jako 3 mění územní plán jako vysokopodlažní zástavbu. V současné době se zde nachází opuštěný výrobní areál.  Ač se oblast nachází v těsné blízkosti řeky Lužnice, nejedná se o záplavové území. Zbylé lokality se nachází v záplavovém území a proto není možné ji do budoucna využívat jako plochu vhodnou pro bydlení. Plocha číslo 4 bude nyní označen jako soukromá zeleň, lokalita číslo 5 jako nízkopodlažní bytová zástavba (nyní je zde zahrada).

uzemni_plan_3_4_5

6, 7, 8 – Lokalita, která se jistě v následujících letech změní je oblast kolem kotelny. Samotný bývalý areál kotelny (dnes Goldim) bude nyní umožňovat malovýrobu či nevýrobní služby nenáročné na dopravu. To samé platí i pro oblast číslo 7, která navazuje na objekt kotelny. Společnost Goldim by v budoucnu ráda rozšířila své haly právě tímto směrem.

Poslední z oblastí tedy mezi kotelnou a garážemi „na Moskvě“ bude v budoucnu k dispozici pro výstavbu dalších garáží, případně bude navržen vhodnější způsob využití této plochy.

uzemni_plan_6_7_8

9. U Klenovic – Lokalita číslo devět je pro většinu občanů jednou z nejdůležitějších. Jedná se o velkou oblast podél hlavní silnice mezi Klenovicemi a Soběslaví. Zde v budoucnu vznikne celá nová čtvrť, která bude začínat u křižovatky na kraji Klenovic (v budoucnu nejspíše nahrazené za kruhový objezd). Podél hlavní silnice vznikne pruh budov, které nejsou určené pro bydlení. Půjde především o obchody či výrobní haly. Přesná podoba zóny zatím není jistá, problémem je především vjezd do samotné zóny, dalšími problémy bude hluk z nedaleké silnice či stanovení estetického hlediska (především velikost a charakter objektů).

uzemni_plan_9

studie_pod_klenovicemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..