Změny v územním plánu 2/2

Soběslavští zastupitelé se na svém březnovém zasedání budou mimo jiné zabývat i změnou územního plánu. Ten se týká změn celkem 18 oblastí, minule jsme si představili prvních 8 lokalit, dnes se podíváme na další..

10. V lokalitě u Špačkova mlýna požádal majitel pozemku o změnu vyznačené plochy na plochu pro nízkopodlažní bydlení. To není možné připustit z důvodu ochranného pásma ČOV.

uzemni_plan_10

11. Velká oblast Na Douskách východně od centra bude určena k výrobě či skladování. Kolem plochy povede v budoucnu nové propojení centra s dálnicí D3, které se tak vyhne problematické Tyršovi ulice. Na tuto silnice bude lokalita pravděpodobně napojena.

uzemni_plan_11

12. Mezi Soběslaví a dálnicí D3 vznikne průmyslová zóna. V současné době je již zpracována studie s názvem „Průmyslová zona – U dálnice v Soběslavi“. Podle ní by mělo v prostoru od rybníka Nadýmač na jihu až po výše zmíněnou lokalitu Na Douskách vzniknout několik desítek výrobních a skladovacích hal. Jelikož se jedná o poměrně rozsáhlou oblast, přineseme v příštích týdnech komplexnější popis průmyslové zóny.

13. Oblast číslo 13. je pouze zpřesněním koridoru, kterým vede plynové potrubí.

14. V Chlebově se změní účel stavebního pozemku z vícepodlažní zástavby za nízkopodlažní. Vedle této zóny již stojí nízké domy.

uzemni_plan_12_13_14

15. Plocha vhodná pro výstavbu rodinných domů vznikne i v Nedvědicích, které také spadají pod Soběslav. Co na členitém terénu na okraji Nedvědic vznikne, zatím není jisté. Vznikne ale studie, která navrhne vhodné řešení.

uzemni_plan_15

16. V lokalitě za nádražím v ulici Na Pískách se změní využití pozemku č.par. 3623/4 k.ú. Soběslav z plochy pro občanské využití stav jako plochu výroby a skladování. Pozemek se nachází za budovou učiliště.

uzemni_plan_16

17. V trojúhelník zeleně u Bechyňské křižovatky bude převeden ze zeleňe na veřejných prostranstvích na veřejná prostranství. Bude zde tedy moci vzniknout odstavné parkoviště.

uzemni_plan_17

18. Poslední lokalita se nachází na kopečku jižně od Soběslavi, kousek od hlavní silnice na Veselí. Zatím není jisté co zde vznikne. Ve hře jsou možnosti plochy výroby či využití k bydlení či rekreaci.

uzemni_plan_18

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..