V Českém Krumlově zapojují občany

V Českém Krumlově se rozhodli zapojit občany do zpracování nového strategického plánu rozvoje města.  Vedení radnice se tak rozhodlo znovu se zamyslet za účasti co nejširší veřejnosti nad dalším rozvojem území. Vyhodnotit, co se v posledních deseti letech povedlo, co nikoliv, zeptat se občanů, podnikatelů a všech, kteří se účastní života města, jak se jim ve městě žije a podniká, kde vidí rezervy města, co by chtěli změnit, kam by se město mělo ubírat.

Je v silách města řešit přetíženou intenzitu dopravy a nedostatečnou dopravní vybavenost? Je pro město prioritní řešit kapacitu parkovacích míst na sídlištích a parkovištích, údržbu a rozšiřování zeleně, realizovat protipovodňové úpravy na řece Polečnici, rekonstruovat mosty, zateplovat veřejné budovy a snižovat jejich energetickou náročnost, dbát na kanalizační síť a vodohospodářský majetek, rozšiřovat nabídku sportovního vyžití? To je jen ukázka otázek ohledně budoucího rozvoje Českého Krumlova, jejichž řešení by měla pomoci právě aktualizace strategického plánu.

Poznání a pochopení výchozího stavu a trendů (tedy KDE se nacházíme) je základem pro porozumění o vizi budoucnosti (KAM KRÁČÍME) a na ni navazující pochopení s posláním jednotlivých účastníků při jejím dosahování a naplňování.
Za účelem realizace tvorby strategického plánu byl vytvořen přípravný tým složený jak ze zástupců politické reprezentace, tak ze zástupců odborníků, úředníků, podnikatelů a především veřejnosti.

A jak že se to může obyčejný občan zapojit do projektu? Velice jednoduše! Stačí vyplnit jednoduchý dotazník a vybrat si problematiku, která občana zajímá (doprava, obraz města a cestovní ruch či otevřené město) a následně mu přijde pozvánka na nejbližší setkání zabývající se danou problematikou.

krumlov_sobe_jednani

Jak jednoduché a geniální! Krumlovákům držíme palce, v Soběslavi se ale rozhoduje trochu jinak . . .

Více informací o projektu: http://www.krumlovsobe.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..