Vyřešíme parkování!

Problém, který řeší denně mnoho obyvatel Soběslavi je parkování. Kdyby ho bylo snadné vyřešit, předvolební letáky, které dostáváte v dnešních dnech do schránek by byly plné hesel „Vyřešíme parkování!“. V Hlásce byste se také dočetli, jak nám někdo v této problematice pomohl. Ale situace je jiná.

Historická
Soběslav je historické město, a tak centrum obtéká Černovický potok. Ve středověku ideální přirozená obrana proti útokům nepřátel, dnes spíš znesnaďnující snadný rozvoj města. Ale přece jenom je tu jedna výhoda a to velké náměstí. Nedávno započala jeho rekonstrukce a po dokončení dojde k mírnému snížení parkovacích míst, což situaci asi nezlepší. A turista uvidí hned při otevření nových internetových stránek města, že to nebude mít s parkováním jednoduché.
Možností, jak tento problém řešit je několik. První, ne příliš oblíbené mezi občany, je placené parkování. Po jeho zavedení bude na náměstí opravdu kde zaparkovat, jenže se velká část aut přesune do postranních ulic a přilehlého okolí, což znesnadní plynulost dopravy, protože ulice v Soběslavi byly „projektovány“ před stovkami let a to se ještě na auta nemyslelo.
Další možností je část náměstí vyhradit pro časově omezené parkování, řekněme 30 stání. Vhodná plocha by byla před městským úřadem pod přímým dozorem městské policie, která by dohlížela na dodržování pravidel. Pro řidiče by stačilo pořídit parkovací kotouč (cca 20 Kč) nebo papírek s časem za oknem. To ale vyžaduje ukázněnost ze strany řidičů.

2a.-Trevi-Park
V některých zahraničních městech zvolili moderní řešení a to automatické parkovací systémy, jednodušší či složitější, do Soběslavi bohužel nevhodné kvůli světoznámým tekutým pískům.
Ono těch problémových lokalit je vlastně v Soběslavi víc. Stačí se ve vhodnou dobu podívat ke školám, školkám, anebo za hezkého počasí k tolik žádanému koupališti, kde parkoviště přetéká až na louku k nafukovacímu jezu.
A tak mě na závěr napadá jedna hodně zelená myšlenka. Když už musíte do centra na úřad, posedět s přáteli nebo koupit si nějakou drobnost, občas zkuste nasednout na kolo nebo se jen tak projít, vždyť v Soběslavi je krásně.

Zdroje:

http://www.planetizen.com/node/30138

http://mapy.cz/19stoleti?vlastni-body&x=14.7220534&y=49.2592033&z=13&uc=

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..