Zase to parkování!

I když ještě není rozhodnuto o konečné podobě parkování v Soběslavi, občané se už mohou dozvědět, na co se můžou těšit. Už asi nebude problém zaparkovat na náměstí, ale je to dobrá zpráva pro všechny?

Zřejmě nebudou zavedeny rezidentní a abonentní karty. Placené parkování bude zavedeno na náměstí Republiky, parkovišti u Polikliniky a KDMS. Zároveň dojde k zachování stávajících vyhrazených parkovacích míst pro firmy. Studie bude doplněna o ekonomickou část vycházející z ceny parkování – 10 Kč za každou započatou hodinu a provozní doby zpoplatněného parkování v pondělí až pátek 7:00 – 17:00 hod. a v sobotu od 8:00 – 12:00 hod.
Co z toho tedy plyne? Na placených parkovištích se bude parkovat lépe a to za symbolický poplatek, což je pro nakupující v centru dobrá zpráva. Horší to budou mít obyvatelé blízko náměstí (např. panelová zástavba Bezděkova), protože neplacených míst bude nedostatek, stačí se podívat dnes. Takže přijedete z práce v půl čtvrté a co ted? Buď zaplatit 20 Kč, nechat auto na náměstí a ráno před sedmou do práce. Nebo marně hledat místo někde za hranicemi placených parkovišť.
A to už je další špatná zpráva pro obyvatele ulic Horní a Dolní Příkopy, Na Pršíně, Na Ohradě a dalších, kam se přesunou auta z náměstí, polikliniky a KDMS.
Problém budou mít i zaměstnanci, pracující na náměstí (např. městský úřad), buď zaparkují vedle za cca 80 Kč denně nebo si každé ráno udělají pěknou projížďku-procházku po soběslavských uličkách.
Vypadá to, že ať už parkování v Soběslavi dopadne jakkoliv, všichni spokojeni nebudou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..