Změny v územním plánu města – Chlebov (část 4.)

Územní plán je souborem pravidel, který určuje harmonogram pro budoucí rozvoj města. Přináší pravidla, jaká zástavba může ve které lokalitě vzniknout. Soběslav připravuje změnu č. 2 územního plánu z roku 2012. Postupně Vám představíme ty nejdůležitější změny. Pojďme se podívat, jakých novinek se možná dočkáme v Chlebově.

V Chlebově jsme již dnes svědky vzniku nového areálu Agropartneru v sousedství zemědělského družstva Reprogen. Zde bude možné provozovat jak výrobu, tak i sklady.

Babí vrchy

Nedostatek stavebních pozemků v Soběslavi se město chystá kompenzovat výstavbou v okolí Chlebova. Největší lokalitou, která má být v budoucnu určena pro bydlení, je oblast zvaná „Babí vrchy – Záhumenice“, která bude v okolí vysílače mobilního signálu naproti zemědělskému družstvu a pokračovat bude i za současnou zástavbou Chlebova směrem na sever. Součástí lokality bude i plocha občanské vybavenosti, tedy například park či dětské hřiště. Budoucí podoba ještě není známá, protože doposud nebyla vypracována územní studie.

Další rozvoj bydlení v okolí Chlebova

Dále se Chlebov bude rozrůstat podél silnice k Přehořovu (U Kříže). Pro rozvoj se počítá i s  lokalitou „U Kamene“. Ta se nachází v jihozápadní části Chlebova za rodinnou zástavbou nedaleko nedávno vybudované čistírny odpadních vod. Vzhledem k poloze obou lokalit se zde počítá s likvidací dešťových vod vsakováním. Také  zde bude muset dojít k vybudování nové oddělené kanalizace se zaústěním do Dírenského potoka. Na obě lokality zatím nebyly zpracovány územní studie. K zastavění by dále mělo dojít i v lokalitě “u bytovky”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..