Změny v územním plánu města  – Nedvědice (část 5.)

Územní plán je souborem pravidel, který určuje harmonogram pro budoucí rozvoj města. Přináší pravidla, jaká zástavba může ve které lokalitě vzniknout. Soběslav připravuje změnu č. 2 územního plánu z roku 2012. Postupně Vám představíme ty nejdůležitější změny. Pojďme se podívat, jakých novinek se možná dočkáme v Nedvědicích.

V Nedvědicích by mohlo dojít k výstavbě rodinných domů hned v několika lokalitách, které územní plán označuje jako Z46, Z47, Z49, Z50 a P2/2. Před zahájením výstavby v zónách Z46 a P2/2 musí být pro rozvoj těchto oblastí zpracována územní studie. 

Zastavěna by v budoucnu mohla být rovněž i plocha současného fotbalového hřiště na okraji obce (P3/2). Součástí rozvoje v západní části obce bude i plocha občanské vybavenosti, tedy například malé hřiště či park.

Čistírna odpadních vod

Protože v Nedvědicích stále nedošlo k výstavbě čistírny odpadních vod, územní plán s ní již počítá, a to v lokalitě Z48.

Rozšíření zemědělské výroby

Rozšíření se pravděpodobně dočká i areál firmy České houby, která sídlí v bývalém zemědělském družstvu. Na lokalitu, do které by se mohl areál rozšířit (Z45), ale bude muset vzniknout územní studie. V rámci ní je nutné upřesnit prostorové uspořádání zástavby včetně výškové regulace a typu staveb z hlediska sousedství s vesnickou památkovou zónou Nedvědice. Důležitými parametry, kterými se územní studie zabývají, jsou ochrana před nepříznivými účinku hluku a vibrací sousední obytné zástavby, dopravní obsluha lokality, napojení lokality na inženýrské sítě a případná opatření pro zmírnění následků přívalových dešťů. 

Relaxační centrum Nedvědice

Obyvatelé Nedvědic se nejspíš dočkají výstavby nového relaxačního areálu, tedy například hřiště, a to v lokalitě Na Vrchu (Z22/2). Tato lokalita ale bude komerční. Případná zástavba nesmí poškodit panorama obce ani výhled na dominantní věž kostela Sv. Mikuláše.

Připomínky k územnímu plánu je možné podávat písemně na městském úřadě do 3. prosince 2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..