Změny v územním plánu města – rekreační objekty a veřejný prostor         (část 3.)

Územní plán je souborem pravidel, který určuje harmonogram pro budoucí rozvoj města. Přináší pravidla, jaká zástavba může ve které lokalitě vzniknout. Soběslav připravuje změnu č. 2 územního plánu z roku 2012. Postupně Vám představíme ty nejdůležitější změny. Pojďme se podívat, jakých novinek se možná dočkáme v oblasti rozvoje rekreace a výstavby nových chat.

Oblast pro rekreační bydlení by se nejblíže k městu mohla rozšiřovat v oblasti mezi hřbitovem a ulicí Polní, kde se nachází dva pozemky. Další pozemky, které tento rozvoj umožňují,  se nacházejí nalevo od silnice do Nedvědic nad Nedvědickým kopcem v lokalitě Na Cihelně.

Hlavní rozvoj rekreačních objektů se ale očekává v oblasti Na Petříně. Zde je k rozšíření vybráno hned několik lokalit, v územním plánu značených jako Z37, Z39, Z40, Z41, Z42, Z43, Z60 a Z21/2. V lokalitě Na Petříně VIII, tedy v území u silnice na Čeraz by mělo být vymezeno veřejné prostranství o ploše minimálně 1000 m2. S obnovou se počítá v prostoru bývalého lomu na Pilátě, kde bude vybudován sportovně relaxační areál. Zároveň se zde počítá se zachováním současné kompostárny.

Zahrádkářská kolonie u letiště

Rozšíření se dočká i zahrádkářská kolonie u letiště, a to konkrétně ve dvou lokalitách – sever a jih.

Cyklostezka po zrušené železniční trati

Aktualizovaný územní plán předpokládá vybudování cyklostezky v úseku Doubí – Soběslav, ta by měla končit v rozšířeném parku Zadražilka (U Nového rybníka).

Dočkáme se kruhových objezdů?

Územní plán počítá i s vybudováním kruhových objezdů. Ty by byly o něco menší, než jediný současný „kruhový objezd“ na náměstí. Tato plánovaná změna se týká křížení silnice I/3 s ulicemi Obchodní (u Lidlu) a Bechyňská. Na oba kruhové objezdy již byla zpracována projektová dokumentace pro území řízení.

Připomínky k územnímu plánu je možné podávat písemně na městském úřadě do 3. prosince 2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..