Budeme to dělat jako vždycky

Když v roce 1969 Jan Vodňanský v pořadu S úsměvem idiota na prknech Činoherního klubu definoval trpaslíka jako člověka, jehož výška se limitně blíží nule, jistě netušil, že tento výrok si oblíbí starosta Soběslavi a kandidát na senátora Ing. Jindřich Bláha, který pro Táborský deník také s úsměvem řekne: “Máme novou opozici, která, jak se ukazuje, je opozicí především proti slušnému chování a možnost spolupráce s ní se za těchto podmínek limitně blíží k nule”.

S tím by se dalo skoro souhlasit. Je třeba jen vysvětlit, že slušným chováním pan starosta myslí chování servilní. Zmíněné podmínky si většinou vytvořil sám. Po volbách 2014 staronový starosta svým postojem rovnou opozici vyloučil ze spolupráce. I nadále blokuje jakoukoliv snahu přinášet jiný pohled na věc. Dokumentuje to zejména starostovo soukromé vyjádření, kdy po volbách na konto opozice řekl, že “to budeme dělat jako vždycky”. Zdá se, že snaha chovat se totalitně se nevyhýbá mocným ani dnes, ať jsou z jakékoli strany nebo nestrany. Je to tady asi tradice.

Zcela se zapomíná na to, že starosta města by měl zastupovat i zájmy lidí, kteří volili opozici. Není jich málo. Je jistě škoda pro Soběslav, že starosta se nesnaží o větší spolupráci napříč stranami, neboť dobrá rozhodnutí vznikají většinou až při střetu různých názorů. Vláda jedné strany už tady byla. Proto zejména Piráti pro Soběslav protestují proti neslušnému chování starosty a rady města. Zatím marně.

Petr Král

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..