Soběslavská opozice

Piráti pro Soběslav jsou novou stranou v soběslavském zastupitelstvu, v důsledku povolebních jednání staronové koalice se stali opozicí. Možnost spolupráce byla koalicí blokována okamžitě po volbách, kdy opozice v rozporu s obecnými zvyklostmi nedostala místo v kontrolním výboru. Tato tendence pokračuje dál – návrhy Pirátů pro Soběslav v rozporu se zákonem nejsou zařazovány do programu jednání zastupitelstva, jejich příspěvky do soběslavských radničních novin Hláska jsou cenzurovány. Vyjádření starosty města Jindřicha Bláhy v Táborském deníku o tom, že „možnost spolupráce s opozicí se za těchto podmínek limitně blíží k nule“, je pravdivá, nejde však o vinu opozice.

Piráti pro Soběslav v souladu s politikou České pirátské strany prosazují transparentnost, jedním z jejich dosavadních návrhů pro zastupitelstvo bylo zřízení transparentních účtů. Transparentní účty nepředepisuje zákon, ale jejich zřízení nepřináší žádné náklady navíc. Benefity plynoucí z možnosti kontroly jsou zásadní pro rozvoj otevřené občanské společnosti. Návrh ale nebyl zařazen na jednání zastupitelstva, článek o soběslavské transparentnosti nebyl otištěn v Hlásce.

Dalších šest návrhů pro zastupitelstvo se týká cyklostezek, datové sítě, pěší zóny v centru města, DTMM, liberalizace zájmového chovu psů a protizáplavových opatření.  Ani jeden ze sedmi zpracovaných návrhů nebyl dosud zařazen na jednání zastupitelstva.

Ing. Martin Kákona

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..