Mekota, Blekota a Pekota

Při přípravě simulátoru volebního lístku jsem potřeboval seznam kandidátů jednotlivých volebních stran v Soběslavi dříve než je zveřejní Český statistický úřad. Většina stran mě ho poskytla. O oficiální znění jsem požádal úřad v Soběslavi. Marně. Prý se na to vztahuje ochrana osobních údajů. Nevztahuje. Po zaregistrování volebních stran, není žádný důvod jména kandidátů tajit. Naštěstí nebylo třeba si informace vynucovat, protože ČSÚ je zveřejnil dříve než se čekalo.

Byla to tedy jen obstrukce, nicméně půvabná. Stojí za to v ní pokračovat. Na volebních lístcích v Soběslavi nebudou letos uvedena jména, ale jen 8 velkých čtverečků a 168 malých. Vše tak bude podle GDPR. Když si voliči vyplní tuto sportku, Český statistický úřad křížky přemele podle D’Hondtovy metody a přikáže mandáty jednotlivým stranám a následně i kandidátům. Bude to třeba kandidát c.102563, c.102564, …. Nikdo kromě úřadu nebude vědět, kdo je kdo.  Nějak se to ovšem vybere. Dobře vybraní kandidáti budou vyzváni, aby se na zastupitelstva dostavovali tajně a v převleku a nevyzradili svou totožnost. Na prvním zastupitelstvu bude proto zvolen za starostu třeba Rumburak a za místostarostu Mulisák. Pro svou loajalitu se do rady dostane Bajaja a také bezhlavý Pekota. S ním samozřejmě také Mekota a Blekota. Pro zdání vyváženosti bude zvolen ještě Dřímal nebo Kejchal. Naopak Čachtická paní nebude zvolena ani do kontrolního výboru, protože by zde dělala jen zlou krev.

Když to tak sleduji, trochu mě mrazí. Podívám se raději, kde je uvázaný kůň  Rocinante a jako Don Quijote vyrazím do boje za otevřené město.

Petr Král de la Mancha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..