Soběslavská radnice bojuje proti petičnímu právu u nejvyššího soudu

Městský právník placený z veřejných peněz zaslal Nejvyššímu správnímu soudu stížnost na postup Krajského soudu ve věci pirátského petičního stánku na Soběslavských slavnostech. Chce tak zpochybnit rozhodnutí senátu složeného ze tří soudců a argumentuje tím, že vrchní strážník pan Miroslav Drs nerozpoznal, že se jedná o petiční stánek. Nepomohlo ani to, že strážník dostal
e-mailem od organizátorů petice předem upozornění, že budou v den Soběslavských slavností provozovat petiční stánek.

Taktika je tedy jasná, je třeba zatknout šiřitele petice dříve, než stačí vytáhnout petiční archy z tašky a nejlépe jim napařit pokutu, aby si napříště podobné oslovování vazalů města raději rozmysleli.

Na stížnosti městského právníka pana Miroslava Noska je ještě jedna věc zajímavá. Najednou se objevil videozáznam celé policejní akce. Je zajímavé, že se s tímto videozáznamem město nehájilo u krajského soudu, když mělo tu možnost. Tento videozáznam byl podle slov strážníka Drse pořízen pouze pro potřeby městské policie a nesmí být předán dalším osobám. Boj proti petičnímu právu je ale jistě výjimkou. Tento videozáznam zřejmě neviděl ani městský právník pan Nosek, protože by na něm mělo být zaznamenáno (pokud je úplný), jak se pan Valeš během Soběslavských slavností zmocnil cizí věci a tím se dopustil trestného činu (hádejte jakého). Je ale také možné, že “někdo”, kdo videozáznam také jistě neviděl, tímto poslal radního Valeše na politickou smrt.

Uvidíme, zda nakonec zvítězí právníci nebo zdravý rozum nebo “někdo”. Jedno je ale jisté už teď, daňové poplatníky to bude stát nějaké ty peníze na platech městských právníků a na soudních poplatcích. Inu, z cizí peněženky to tak nebolí.

rozsudek_img

Celý rozsudek krajského soudu je ke stažení: zde

Stížnost podaná městským právníkem JUDr. Miroslavem Noskem je ke stažení: zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..