Už je to tady – překladiště v Soběslavi? U Soběslavi má vzniknout obří průmyslová zóna. Občané mají poslední šanci se ozvat

V roce 2017 zastupitelé Soběslavi odhlasovali prodej pozemků vedle dálnice. Pozemky měly být prodány realitní kanceláři Dividend plus s.r.o, která je skupovala pro developera Panattoni, což je známý budovatel obřích skladů. Zastupitelé odsouhlasili prodej za přibližně 3 miliony korun. Byl jsem tehdy proti, protože s podobnými objekty jsou potíže všude, kde vzniknou.

Nyní je zveřejněn záměr, podle kterého chce současný vlastník pozemků, společnost PZ Soběslav 2. s.r.o., vybudovat vedle dálnice “průmyslovou zónu” o rozloze 20 ha! Zajímavé je, že společnost, která chce budovat tak grandiózní projekt, má jediného majitele a směšný základní kapitál 10 000 Kč. Sídlo společnosti je v Praze v Libni v rodinné vile.

Na zmíněných dvaceti hektarech mají být vybudovány 4 obrovské haly, parkoviště a manipulační plochy. Celková zastavěná plocha bude větší než pět soběslavských náměstí a má se jednat o objekty pro “lehkou výrobu a skladování”. Nenechte se ale zmást, součástí objektů bude 789 parkovacích míst a 97 doků pro kamiony! 

Dešťová voda má být odvedena do poldrů o celkovém objemu 12 900 m3, přičemž povolený odtok směrem k městu má být 10 l/s. To znamená, že pokud se tyto poldry v případě přívalového deště naplní, bude z nich zadržená voda odtékat patnáct dnů. 

V oznámení záměru je uvedeno, že “Dojde k umocnění stávajících negativních jevů…” Závěrem se ovšem konstatuje, že “…záměr je z hlediska ochrany zájmů v dané lokalitě únosný a akceptovatelný.” Je tomu opravdu tak?

Jistě se najde argument, že realizace tohoto projektu přinese do Soběslavi více pracovních příležitostí. Vraťme se ale o několik let zpět a vzpomeňme si, že v podobné situaci už jsme jednou byli – s firmou GZ Media. To, že v ní z místních obyvatel dnes pracuje jen malý zlomek, není tajemstvím. Nenechme se tedy podobnými argumenty ukolébat a mysleme na to, že jde o místo, kde žijeme. 

Ke zveřejněnému záměru se mohou občané vyjadřovat do 11. června písemným podáním ke krajskému úřadu. Prosím, udělejte to, je to na vás, já už jsem proti hlasoval.

Pokud budete potřebovat pomoc se sepsáním připomínek nebo se budete chtít připojit k připomínkám, které sepisujeme, tak mě prosím kontaktujte 

 

Sledujte také podobný záměr u Ševětína: https://jihocesky.pirati.cz/tiskove-zpravy/prumyslova-zona-sevetin/

19 komentářů u „Už je to tady – překladiště v Soběslavi? U Soběslavi má vzniknout obří průmyslová zóna. Občané mají poslední šanci se ozvat“

 1. Úžasný projekt, snad to vyjde a dojde brzo k realizaci, pro Soběslav, takové ospalé městečko to bude přínos

  1. Totální kravina! Na Soběslavi je právě hezký, že je to taková klidná díra, ze které jste za pár minut v přírodě.

  2. O jakém přínosu to mluvite jestli lidem kolem pana starosty, tajemníka a pražských právníků i prověřených stavebních firem, tak vás chápu. Pro Soběslav a okolní obce jen nečekaná zátěž, o které nikdo nehodlá diskutovat. Bohužel dívat se na to budou muset naše deti

   1. Dívat se na haly ještě ujde, horší budou ty balkánci co tam budou pracovat a ve volném čase chlastat a poflakovat se po městě. Občas se porvou, nebo něco ukradnou, stačí poslouchat, co se děje v Plzni na Borech.

 2. no nevim co je na tom užasnýho myslim,že ospalost se dá rozhýbat jinak než postavit tohle nepotřebné obludárium

   1. no pochopitelně,že investor bude spokojen proto to tady chce zničit,že jo investor tady s tim žit nebude ten si postavi někde kde se na tohle nemusi divat))))))))))))))))

 3. A 20 ha zemědělské půdy bude nenávratně pryč.Proč se stavba neprovádí tam,kde jsou už roky zavřené továrny?Třeba Fruta ve Veselí?Tam to chátrá možná už 30 let!Stačí to zbourat a nemusí se zase ničit orná půda.Za pár let tu budou jen sklady a žádný pole,to se mi vůbec nelíbí.

 4. Na radnici už mají namaštěné kapsy, takže to projde chtě nechtě. Co jste si zvolili to máte.

 5. Město by spíš mělo podpořit ekosystém a né stavět takovéhle obludy. Raději vysázejte stromy, květiny… Bude to pro naši planetu lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..