V Soběslavi cyklostezky zatím neplánují

Táborští radní dali zelenou přípravám dvou nových cyklostezek, které umožní obyvatelům sousedních obcí pohodlnou a bezpečnou dopravu na kole. K aktuální síti cyklostezek tak v budoucnu přibudou nové cyklostezka do Dražic a Radimovic.

Trasy obou cyklostezek ještě nejsou definitivní a měli by vycházet z připravované studie. Propojení Tábora s Dražicemi je možné několika různě komplikovanými variantami, kterými se studie bude zabývat.Oproti tomu připojení Radimovic by mělo být dle zápisu rady města Tábora jednoznačnější. Pravděpodobně tak bude navázáno na současnou cyklostezku z Tábora do Horek a Větrov, kde cyklostezka končí nedaleko nové rozhledny Hýlačka. Od ní je to do Radimovic pouhý kilometr. Obě budoucí cyklostezky by měly být hrazeny z 85% z evropských dotací, o zbytek by se měli podělit rozpočty Dražic, Radimovic a Tábora.

Oproti tomu v Soběslavi se žádné propojení okolních obcí nechystá a o cyklostezkách si zatím můžeme nechat zdát. Návrh Pirátů pro Soběslav o možnosti vytvoření cyklostezek do Klenovic, Chlebova, Zvěrotic či Dráchova se Rada města rozhodla nezařadit na program zasedání ZM.

Zdroj: Zápis z rady města Tábora 21.9 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..