Zastupitelstvo nesouhlasí s výstavbou logistického centra – Zastupitelstvo pohledem Martina Kákony

Standardně se na začátku zasedání hlasovalo jako téměř vždy o změně rozpočtu. Tentokráte mě zaujaly nadpráce na bruslařské dráze, které jsou odhadovány na 2 000 000 Kč. To mi připadá hodně, je to skoro čtvrtina vysoutěžené ceny realizace. Zeptal jsem se, kde se stal problém a zda není možné požadovat náhradu na projektantovi. Odkaz na videozáznam.

Odpověděl místostarosta, že možnost požadovat kompenzaci po projektantovi prověří. Překvapivá byla odpověď, jak nadpráce vznikly. Letos prý hodně pršelo, a tak se zjistilo, že se část dráhy může promáčet. Cože? Překvapivé zjištění v zátopovém území řeky. Připomíná mi to ten vtip, jak pán natírá chatu vodovkami a soused mu povídá: “Sousede, to vám ale déšť smyje.” On na to odpoví: “Ale sousede, kdo by hned myslel na nejhorší.” Odkaz na videozáznam.

Již po několikáté se na ZM probírala podle mého názoru nesmyslná stavba a tou je “Nástavba Senior-domu”. Piráti již po několikáté nesouhlasili s nástavbou, která se má provádět za plného chodu Senior-domu a navrhovali rozšíření Senior-domu na zelené louce. S názorem odborníků tentokrát vystoupil pan Král a poukázal na neudržitelnost současné péče o seniory a na nebezpečnost kumulace starých lidí na jedno místo. Odkaz na videozáznam.

Nakonec bylo rozhodnutí odloženo na prosincové zastupitelstvo. To je podle mého názoru rozumné, protože dnes nevíme, jaká bude politika kraje po krajských volbách.

Nejdelším a nejžhavějším bodem zasedání byla průmyslová zóna. Konečně se trochu diskutovalo, i když se pan starosta pokusil tento bod několikrát ukončit. Odkaz na videozáznam.

Několikráte také zasahoval do diskuse, aniž by si udělil slovo a omezoval ostatní v diskusi s poukázáním na jednací řád, který sám nedodržoval. Odkaz na videozáznam.

Jak to probíhalo, se raději podívejte sami. Pokud vám o Soběslav jde, tak to jistě zkouknete celé, i když je to tak dlouhé. V diskusi vystoupili členové petičního výboru i občané Soběslavi. Jejich názory stojí za to vyslechnout všechny. Pusťte si záznam zasedání zastupitelstva z následujícího odkazu a myslím si, že u toho vydržíte. To prostě musíte vidět, co se na tom zastupitelstvu všechno dělo a udělejte si prosím názor sami. Odkaz na videozáznam.

Co se týká průmyslové zóny, tak přestože na tomto jednání zastupitelstva došlo k průlomu a konečně někdo řekl, že nám stavba megaskladiště vadí, není zdaleka vyhráno. Na jednání bylo jasně vidět, že starosta lobuje za developera. Uvidíme tedy, jestli se bude rada města řídit názorem zastupitelstva. Předpokládám, že starosta bude hledat alternativní výklady k tomu, na čem se zastupitelstvo usneslo. V tomto ohledu ho, myslím, už dobře znám. Utvrzuje mě v tom i článek v poslední Hlásce, který je jasným PR developera. ODS jasně lobuje za developery a pokud se zeptáte někoho z ODS na průmyslovou zónu v Soběslavi (včetně jejich kandidáta na hejtmana), vyhne se odpovědi tím, že řekne, že nemá dost informací. 

V bodu různé bylo také několik zajímavých věcí. Řešili se například bratři Červenkovi. Odkaz na videozáznam.

A nákupy pro lidi postižené chorobou COVID-19. Odkaz na videozáznam.

Také jsme se dozvěděli, že se může stát, že na dotaz občana, položený přes formulář na webu města, nikdo neodpoví. Odkaz na videozáznam.

Celkově vzato, takto nějak bych si jednání ZM představoval. Nejsem pro zákulisní jednání a hlasování podle dopředu připraveného scénáře. Pouze by bylo vhodné, více profesionálně řídit diskusi a neargumentovat tím, že zastupitelstvo města není diskusním klubem 😉 Odkaz na videozáznam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..