Společně proti průmyslové zóně?

Průmyslová zóna v lokalitě Na pískách patří již 13 měsíců k  nejdiskutovanějším tématům v našem městě. Situaci sleduji nejen z pohledu člena petičního výboru proti záměru výstavby průmyslové zóny, ale také jako zastupitel a jako občan, kterému není budoucnost města lhostejná. Za tu dobu jsem mluvil s desítkami z vás a obdržel nemálo reakcí s podporou. I proto jsem se společně s ostatními členy spolku Naše Soběslav zapojil do sbírání podpisů potřebných k vyhlášení referenda, aby o budoucnosti průmyslové zóny mohli rozhodnout všichni obyvatelé Soběslavi.

Připravili jsme dvě otázky. První o zmenšení zastavěné plochy jednotlivých hal, druhou o zákazu výstavby logistického centra. Důležité je, abychom neomezili rozvoj současných soběslavských firem. K tomu můžete pomoci i vy tím, že podpoříte svým podpisem vyhlášení referenda.

Situace kolem průmyslové zóny se za poslední rok příliš nezměnila. Developer nám čas od času ukáže “nový” projekt, ale žádné zásadní změny jsme se zatím nedočkali. Petici podepsanou více než 2000 lidmi developer ignoruje. S členy petičního výboru, či později s členy spolku Naše Soběslav, se bavit nechce, stejně jako rada města. Ta již v minulosti řešení problematiky průmyslové zóny raději přehodila na zastupitelstvo, které zřídilo Výbor pro rozvoj průmyslové zóny. Ten se nyní snaží vyjednat podmínky možné dohody s developerem. Odpověď na to, zda výbor dokáže zajistit výhodnější podmínky pro město a ne jen pro rychlé generování zisku investora, zjistíme brzy. Výbor to každopádně nemá jednoduché, což je zřejmé už od dubnového jednání zastupitelstva, kdy někteří zastupitelé odmítli podpořit návrh na změnu územního plánu.

Přitom by stačilo málo… Táhnout za jeden provaz, tak jako třeba v nedalekých Hrdějovicích u Českých Budějovic. Tam se vedení obce a veřejnost semkli a přinutili developera zcela se stáhnout a jím vlastněné pozemky nabídnout k prodeji. Dokážete si něco takového představit i u nás v Soběslavi?

1 komentář u „Společně proti průmyslové zóně?“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..