Začala doba zápisová?

Před několika dny se objevil na městském webu historicky první zveřejněný zápis ze schůze Rady města. Sice odkazuje na přílohy a smlouvy, které už zveřejněny nejsou, ale i tak je to drobný krůček na daleké cestě za transparentním městem. A na to stačí jen dva zastupitelé Pirátů pro Soběslav. Za další čtyři roky chceme po té cestě ujít co největší kus.

Hned po prvním přečtění zaujme, že Rada města hlasovala jako „jeden muž“. Pro město je ale dobré mít silnou koalici, která může prosadit svůj volební program a vůli většiny občanů, kteří pro ní hlasovali.
Na schůzi se projednávalo několik zajímavých bodů:

5) Redakční rada měsíčníku Hláska – možná se v nejbližší době dočkáme změny koncepce Hlásky. Ta bude stejně jako návrh na novou redakční radu představena radě města na některém z jejích dalších jednání. Jsme napjatě zvědavi, co nám, čtenářům, nová koncepce přinese.

6) Změny v dozorčích radách – v dozorčích radách nemají Piráti pro Soběslav zastoupení, proč asi?

7) Zlepšení osvětlení v malém sále – alespoň bude kvalitnější audiovizuální záznam ze zasedání zastupitelstva. Na zlepšení datového připojení zatím nedošlo.

8) Spolky Soběslavské – kniha Petra Lintnera, který je autorem trilogie Soběslavských pohledů, se tentokráte zaměří na “Spolky Soběslavské”. Kniha by měla vyjít ještě před Vánoci a tak se jistě objeví pod mnoha vánočními stromečky.

9) Rozmístění parkovacích automatů – tomuto tématu se budeme věnovat už brzy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..