K čemu má sloužit hlava?

Připomeňme si nejdříve nedávnou historii. Při výstavbě koridoru město zaspalo a zapomnělo na to, že přes železnici směrem k Nadýmači vede přejezd přes koleje. Diky panu Ing. arch. Kodatovi se záležitost s velkým zpožděním začala řešit a byl vybudován provizorní podchod pod tratí v propustku Andělské stoky. Jen nesplňuje normy pro průchod chodců a cyklistů. Vstup je tedy na vlastni nebezpečí. Problém by mohl být s plněním úrazového pojištění, ale i ze strany SŽDC, která by v případě problému mohla průchod propustkem zrušit.

Na minulém zasedání zastupitelstva města po krátké slovní roztržce vyzval pan starosta pana Kodata, aby konkretizoval své dotazy. Ten pak položil otázku, v jakém stavu je vybudování podchodu pod koridorem a cyklostezky. Pan starosta na dotaz neodpověděl. Odpověděl ale pan MUDr. Chabr, že všichni obyvatelé jsou spokojeni s propustkem a cyklistům musí stačit. Za cyklisty se ujal slova pan Mgr. Pánek, který řekl, že při průjezdu “je třeba použít hlavu, minimálně ve smyslu, že ji skloním”. Paní Mgr. Krejčová naopak tvrdila, že ona hlavu nesklání.

Co k tomu dodat? Zkuste se podívat do Veseli nad Lužnicí. K Vlkovským pískovnám si můžete vybrat buď asfaltovou silnici přes most i s vyhlídkou na koleje, nebo cyklostezku, kde koridor pohodlně podjedete bez sesedání a bez sklánění hlavy.

Mně osobně se úprava propustku líbí a beru ji jako soběslavskou atrakci. Co se mi ale hrubě nelíbí, že zastupitelé zesměšňují občana, který se snažil pomoci. Také se mi nelíbí, že pan starosta neodpoví na dotaz i přesto, že mu to ukládá zákon. Stačilo by přeci poděkovat za to, že si pan Kodat všiml chyby v projektu. Pokud bychom chtěli být za každou cenu vtipní, tak můžeme říct, že napříště budeme používat hlavu nejen ke sklánění.

Ing. Martin Kákona, zastupitel za Piráty pro Soběslav

Zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva si můžete přehrát níže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..